Kurulumdaki aptal SQUASHFS ve birkaç hata daha...

Başlatan FlamingSkull, 06 Haziran 2018 - 20:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

FlamingSkull

Yaklaşık 2-3 haftadır Ubuntu (Ayrıca Linux Mint'te) kurmayı deniyorum fakat neredeyse kafayı yiyeceğim. Önceden sık sık dağıtım değiştirirdim. Hiçte sıkıntı çıkmazdı. En son bilgisayarda Debian 9.3 vardı. Bu sırada uzun bir süre bilgisayarı kullanmadım. Bir müddet sonra sistemi açtım Debian'ı kullandım filan ama sistem benim Debian deneyimsizliğimden olumsuz etkilenmişti. Ubuntu Budgie kurayım dedim. 18.04 (Budgie ve Mate) bana masaüstünü göstermiyordu(Live Usb). 16.04 ve 17.04 denedim ve masaüstü geldi. Kurulum sırasında errno 5 input/output hatası veriyor. Kuruluma bakıyorum, SQUASHFS hatası gördüm. Kodu tam hatırlamasam da kodda 1c25d501 ve 87be gibi terimler vardı (En yakın zamanda kodu eklerim.). Masaüstünü açmadan deniyorum, yine aynı hata. Bunlar Mint Mate ve Ubuntu Mate ve Xubuntu'da da aynı. Usb'yi değiştirdim yine aynı hata(errno 5 i/o). Memtest+ 5.01 bellekte hata vermedi. Hard Disk Sentinel (Windows 7'de) diskte sıkıntı göstermedi. Bütnü iso kalıplarının MD5 ve SHA256 değerleri doğru. Birde Ubuntu Mate 18.04 maasaüstünü açmaya çalışmadan cpu tempature ile ilgili bir çıktı verdi. Ama n'alakası var anlayamadım (İşlemci sıcaklığım hep aynıydı [2 seneden beri]). Sistem şöyle:
Pentium 4 505 (x86-one core)
Onboard Ekran kartı
2 GB G.Skill DDR2-800 Bellek (İşlemci otomatik olarak 533 yapıyor.)
Gigabyte GA-G31M-S2L Rev. 1.0 Anakart
350W Güç kaynağı

Not : Sistemi idareten kullanıyorum. En yakın vakitte güncelleyeceğim.