vpn bağlanıyorum ama ip adresi değişmiyor

Başlatan spanker, 01 Haziran 2018 - 02:45:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

spanker

arkadaşlar merhaba,

konu yanlış yerdeyse şimdiden kusura bakmayın.

Birkaç gün önce kurduğum vpn server kurdum ve ovpn dosyamı indirdim. Bilgisayarımdan ovpn dosyam ile bağlanıp, hiçbir sorun olmadan vpn'imi kullanıyordum. Ancak bilgisayarım windows'tu.

Şu an xubuntu kurdum ve aynı ovpn dosyası ile vpn server'ıma bağlanıyorum ancak ip adresim değişmiyor. Sebebini anlayamadım, yardımcı olabilecek var mıdır acaba ?

Not: "sudo apt-get install openvpn" ile openvpn client'i kurdum. "sudo openvpn --config /ovpn/dosyamin/oldugu/yer/client.ovpn" şeklinde bağlanıyorum.

Şimdiden teşekkürler, iyi akşamlar...

haanuman

Vpn istemcisinin farklı bir ip göstermediği zaman ben de böyle bir şey başıma geldi ve sonra istemciyi kaldırdım ve tunnelbear adında farklı bir vpn indirdim. Birçok vpn denedim ama bazıları çalışmıyor ve nedenini bilmiyorum. Tunnelbear'ı dene, umarım senin için çalışır.

Empat

[mention=638995]@spanker[/mention]
Merhaba.
Komut çalıştırılınca sorduğu username ile password bilgilerini doğru girdiğinizden emin olduktan sonra (password ve dosya adını kopyala - yapıştır yaparak girin.),
hala IP adresiniz değişmezse, çalıştırdığınız komutun verdiği çıktının tümünü code etiketi arasına alarak atın.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

fatihyilmaz01

Alıntı yapılan: Empat - 28 Haziran 2018 - 15:31:39
[mention=638995]@spanker[/mention]
Merhaba.
Komut çalıştırılınca sorduğu username ile password bilgilerini doğru girdiğinizden emin olduktan sonra (password ve dosya adını kopyala - yapıştır yaparak girin.),
hala IP adresiniz değişmezse, çalıştırdığınız komutun verdiği çıktının tümünü code etiketi arasına alarak atın.
İp adresim değişti gözüküyor ama istediğim websitelere rahatça ulaşamiyorum ulaşmaya çaliştiğim vpn de sorun olabilir mi

Empat

[mention=639481]@fatihyilmaz01[/mention]
Rahatça ulaşamamaktan kastınız nedir?
Geç açılması ise, ücretsiz vpn'lerde olası bir şey.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!