[Çözüldü] Ubuntu arm ve Ubuntu core

Başlatan eyyaf, 31 Mayıs 2018 - 23:31:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eyyaf

Merhaba arkadaşlar;
merak ettiğim bir soru var,

https://www.youtube.com/watch?v=6DWnwMZxIW0

bu videoda adam arm tabanlı bir cihazda ubuntu kullanıyor Ubuntu arm diye aratınca sadece ubuntu server çıkıyor, fakat ubuntunun sayfasında core kısmına gelirsek raspberry pi de var ve indirebiliyoruz. Videoda kullanılan sistem Ubuntu Core midir? Ubuntu Core tam olarak nedir?
LİNUX Dünyası :D

systmrrr

ubuntu core arm işlemciler için uyarlanmış sürümü. kullanırken ubuntu one hesabı gerekiyor. img dosyasını çalıştırınca ayar için hesap bilgilerini girmek lazım. bağlantı sağlarken internet gerekli. kısacası ubuntunun arm hali. çok az kullandım çok performans alamadım (ayrıca performans için raspbian tavsiye ederim). ama sürekli güncelleniyor, performans artırılmış olmalı. denemeye değer.

eyyaf

Alıntı yapılan: systmrrr - 01 Haziran 2018 - 01:59:42
ubuntu core arm işlemciler için uyarlanmış sürümü. kullanırken ubuntu one hesabı gerekiyor. img dosyasını çalıştırınca ayar için hesap bilgilerini girmek lazım. bağlantı sağlarken internet gerekli. kısacası ubuntunun arm hali. çok az kullandım çok performans alamadım (ayrıca performans için raspbian tavsiye ederim). ama sürekli güncelleniyor, performans artırılmış olmalı. denemeye değer.

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim konu çözülmüştür :)
LİNUX Dünyası :D