Centos plesk panel Sorunu

Başlatan janjel, 29 Mayıs 2018 - 14:57:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

janjel

Merhabalar, Burası ubuntu formu biliyorum fakat bu tarz bir soru ile türkçe destek alabileceğim bir yer bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Centos 7 üzerine plesk panel kurdum, sorun yok herşey çalışıyor.
Sunucunun ip adresi: 147.135.226.209

samreklam.pw şeklinde site ekliyorum, NS ayarlarını da ns1.selcukyildirim.info (147.135.226.209) ve ns2.selcukyildirim.info (147.135.226.209) (iki ns de aynı ip yani 147.135.226.209) yapıyorum, buraya kadar yine sıkıntımız yok.
fakat siteye bir türlü erişemiyorum. Ping attığım da da şu hatayı alıyorum: http://prntscr.com/jo15h9

pek ingilizcem olmadığı için de yabancı kaynaklardan bilgi edinemedim.

sorunun kaynağını tam olarak anlayamasam da Sanırım dns üzerinde bir hata var fakat bilemiyorum.

Konuyu yanlış yere açtıysam şimdiden özür dilerim.

systmrrr

sunucu host ediliyor mu?
ediliyorsa ne ile ediliyor?
sadece panel mi kurdunuz?
hostta çalışan dosyalar sunucuda mı?
site bilgilerini içeren dosyalar nerde?

janjel

pardon, tam anlayamadım. Host ediliyor mu ne demek ?

plesk auto installer ile kurulumu yaptım. dolayısıyla sadece panel değil bir çok paket kurulumu gerçekleşti. lest encrypt,mysql,dns(bind),php(5-7),apache vs.

dosyaların hepsi sunucuda. onlarda bir problemimiz yok. dns ayarlarında bir problem var lakin çözemedim.

systmrrr

ip den gidince sunucu çalışıyor.
domaini tanımlamada sorun var dediğinz gibi
domaini aldığınız yere sunucunun ns ayarlarını atadıktan sonra,
sunucuya domaini tanımlamalısınız.
sunucu ve domain için hangi siteleri (veya hizmetleri) kullandığınızı bilmeden anca bu kadar.

janjel

tamam ip de sıkıntımız yok,
domain tanımı dediğim gibi ilk mesajımda yazıyor ns adresleri.
dominin barındığı yer domainhizmetleri sunucu ise ovh (vps)
sunucuya domaini zaten tanımladım buna rağman ilk mesajımda resmini çektiğim hatayı alıyorum

sunucumda önemli bir bilgi yok (düz, boş sunucu işte), eğer müsait iseniz panel bilgilerini verebilirim bir incelersiniz

laz61

Hocam ucretsiz mi plesk panel? Bende yakin zamanda sunucu kurulumu yapacagim, yararlandiginiz kaynaklari paylasabilir misiniz?
Her sözü gerek yok laf ile beyana, bir bakış bin laf eder bakışdan anlayana..
AMD Ryzen 1600 12CUPs - Asus Dual RX 580 - AB350M Gaming 3 - 1TB WD Blue - 2TB Toshiba P300 - Samsung 850 EVO 120GB - Corsair 8GB 2400MHZ LPX RAM - Thermaltake Core V21 - Hi-Power 500W 80+ PSU