COMODO Antivirüs Güncelleme Esnasında Çökme

Başlatan PowerRef, 21 Mayıs 2018 - 21:30:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

PowerRef

İyi günler, COMODO Antivirüs'ü başarılı bir şekilde yükledim, cmdagent servisini kontrol ettim çalışır durumdaydı ancak virüs imzalarının güncellemesini başlattığımda servis Failed duruma geliyor.
Servisi tekrar başlatmakta sorunu çözmüyor. Normalde çalışır durumdaki servis güncelleme esnasında çöküyor.

edge35

Ne yazık ki sorununuz hakkında bilgim yok.

Fakat sanırsam linuxa yeni başladınız. O yüzden şunu söylemek istedim. Linuxta virüs programları pek gerekli değil. Güvenlik açısından pek sıkıntısı olmaz.

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)

moons94

Comodoyu sorunsuz şekilde çalışmasını hiç bir zaman başaramadım ama yıllardır Linux kullanıyorum gerçekten antivirüs'e ihtiyaç olmadığını düşünenlerdenim.
Anti-virüs ve virüs temizleme yazılımları windows virüslerini temizlemek için var.

En son çıkan Linux Virüs'ü sahte bir masaüstü arayüz oluşturup senden şifreni yazarak giriş yapmanı istiyor bunu yapınca root şifresini virüse vermiş oluyorsun. Bunun dışında yakın zamanda başka bilinen linux virüsü yok diyebiliyorum.

Ubuntu'nun kendi içinde firewall olduğu söyleniyor ama kendi yazılım mağazasından "Firewall Configuration" yüklemeni tavsiye ederim.

Programı açın ve Durum "AÇIK" şekilde ayarlayayınç
Gelen: Reddet
Giden: İzin ver
şeklinde ayarlayın.
AMD GPU %100 FAN: CTRL + ALT + T
aticonfig --pplib-cmd "set fanspeed 0 100"