PHP döngüsü yapmak istiyorum..

Başlatan Rias Gremory, 20 Mayıs 2018 - 21:05:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Rias Gremory

Merhaba kısaca anlatayım . php ile mysql e veri göndereceğim . part sistemi hazırladım ve bu sistemi döngüyle bitmeyen bi hale getirmek istiyorum . en fazla 1000 part eklenebilecek şekilde ayarlamak istiyorum.

if(!$isim_part1 || !$part1){

}else{
$tampart1 = $isim_part1."------------------".$part1;
}

kodunu otomatik olarak döngü halinde yazdırmak istiyorum 1 yazan yer 2 3 4 5 ... 1000 e kadar devam etmesi gerekiyor.

bide diğer kodum olarak .
Alıntı Yap$film_icerik = $konu_icerik."------------------".$tampart1;
burdada aynı işlemi yaptırmak istiyorum . tampart1 deki 1  1 - 2 - 3 - 4 5 6 .... 1000 diye devam edecek fakat bunu döngüyle yapmak istiyorumki değer atayabileyim. elle 1000 e kadar yazmak çok zor olur :)

lnxdev

Merhaba, bu döngüyü yazmak çok kolay fakat eğer bunu nasıl yazmanız gerektiğini şekillendiremediyseniz bence mysql'i bir kenara bırakın ve php nin biraz daha temel konularında alıştırma yapın istediğiniz şey sadece tek bir for döngüsü temelinizi güçlendirmeden veritabanı işine girmemnizi öneririm. Değişkenler tekildir sadece kendi içeriği değişir o yüzden 1000 tane değişken yaratmakta pekte mantıklı bir seçekenek değil yapmanız gereken ise 1000 tane elamanlı bir dizi oluşturmak fakat takdir edersinizki 1000 elemanlı dizi de pek akıl karı değil çekilecek yada işlencek olan veriyi bölerek yapmakta fayda var örneğin 100 er 100er fakat yinede siz bilirsiniz. Çoklu verilerde işlem yaparken dizi kullanıyoruz o yüzden dizi tanımlayıp sonrada döngüye sokabilirsiniz.
$tampart = array();
for($i=0; $i < 1000; $i++){
//yapmak istediğiniz işlemler
$tampart[$i] = $tampart[$i]["isim"]."---------";//işlemin gerikalanı
}
Yani yapmak istediğiniz şeye göre böyle bir yapıya yönelmeniz gerekiyor. Veritabanından değerleri çektiğinizi varsayıyorum.

Empat

Merhaba. Php dilinde bir işlemi yaptıktan sonra belirtilen koşul sağlanana kadar işlemlerin devam etmesini istediğiniz durumlarda for döngüsünü kullanabilirsiniz. Fakat for döngüsü Php'nin temel konularından, mysql veri yönetimi işlemleri ise daha deneyim gerektiren konulardır. Bu yüzden veritabanı işlemlerine geçmeden önce Php dilini iyice öğrenmenizi tavsiye ederim. Ek olarak; Sadece Php dili ve veritabanı işlemleri hakkında yardım almak için bu gruba (facebook), Php dili ve diğer yazılım dilleri hakkında yardım almak için bu gruba (facebook) girebilirsiniz. Ben de bu gruplardayım. Özellikle akşamları çok aktif üyeleri bulunan gruplar.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

Rias Gremory

bu döngüleri öğrenebileceğim bir makale varsa linkini atabilirmisiniz. Mysql veritabanına sadece veri gönderiyorum şuanlık .

Empat

Tabii ki fakat ben yazılı kaynaktan ziyade videolu Php setlerini öneririm. Php dilinde yeni sürümler çıktıkça yazılı kaynaklarda bazı bilgiler geçerliliğini yitirmiş oluyor. Yazılı kaynak olarak  buradan faydalanabilirsiniz. Youtube'da ücretsiz videolu anlatımlar bulabileceğiniz gibi dünyaca tanınmış bir platform olan, öğretmen ve öğrencileri birleştiren Udemy adlı sitede de bulabilirsiniz. Benim görüşümce en iyi yazılım öğrenilebilecek kaynak Udemy. Bu yüzden Udemy konusuna biraz daha değinmek istiyorum. Udemy üzerindeki kurslar genelde ücretli. 20 saatlik Php ya da 40 saatlik Php - Html - Css karışımı kursları, eğitmenden ücretsiz bir şekilde temin edebileceğiniz kupon koduyla ya da sıklıkla uygulanan indirimli günlerde 25 TL gibi bir fiyata alabilirsiniz. Profesyonel düzey isterseniz ortalama 150 saatlik Css 3 veya 100 saatlik Javascript ya da 150 saatlik Php kursuna herhangi bir kupon koduna ihtiyaç duymaksızın 100 TL'ye sahip olabilirsiniz. Udemy sitesinde 100 saat civarı ya da 100 saati aşan kurslar çok nadir. Bahsettiğim kursun hangi kurs olduğunu ve detaylarını öğrenmek isterseniz özel mesaj yoluyla iletişime geçin. Reklam yapmak istemem.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

Rias Gremory

ben bir döngü hazırladım for ile fakat zaman aşımına uğruyor 30 idi time limiti onu 300 e çektim fakat gene aynı. döngü kodum şu şekilde :

for($i=1;$i<=20; $i++){

$tek = $i % 2; // 2'ye tam bölünmezse tek sayı

if($tek!=0){

$part_isim.$i = $konu_full_i[$i]; // Part İsimini Çek
$part.$i = $konu_full_i[$i + 1]; // Part İçeriğini Çek
  }
}

fakat sayfada çok bekleme yaptırıyor . bu $konu_full_i mysql veritabanındaki bir veriyi bi yerden bölüyor bir kısmını alıyor. part sistemini öyle yapmayı düşündüm . (googlede araştırdım da bir sonuca varamadım)

Gelen Hata : Fatal error: Maximum execution time of 300 seconds exceeded in C:\AppServ\www\ayarlar\sistem.php on line 76  ( 76 da for döngüsü başlıyor)