Gnome ile Budgie ayarlarinin cakismasi [Cozuldu]

Başlatan gurolcay, 19 Mayıs 2018 - 02:13:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gurolcay

Merhaba arkadaslar,

Yakin bir zamanda 17.10 kurmustum. Merakimdan Budgie diye bir masaustunu kurmustum. Sonra ayarlar cakisti ve budgie yi kaldirmama rahmen hala etkileri suruyor. ask ubuntu'da sordum ama bir cevap alamadim.

Umarim sizler yardimci olursunuz.

SORUNUN RESIMLI ANLATIMI: https://askubuntu.com/questions/1028944/budgie-and-gnome-window-configuration-is-conflict-how-can-i-solve-ubuntu-17-1

Iyi forumlar.

Edit: dconf ayarlarini sifirlayarak cozdum.

mhmtkrktr

gsettings get org.gnome.desktop.wm.preferences button-layout

?

gurolcay

Alıntı yapılan: mhmtkrktr - 19 Mayıs 2018 - 02:51:33
gsettings get org.gnome.desktop.wm.preferences button-layout

?

dconf ayarlarini sifirlayarak hallettim. cok canimi skmisti. temalar oturmuyordu. Tum desktop ayarlarimi kaybetmis olsam da yaptim.

Sizce problem neyden kaynaklio olmus olabilir?

Ilginiz icin tesekkurler.

mhmtkrktr

Yukarıda ki komutun çıktısını o an için görmeden söylemesi zor ama tweaks doğrudan gsettings ayarlarına müdahale ediyor. Aklıma gelen ilk durum Budgie için button-layout diziliminde appmenu ögesinin kullanılmadığı için bunun kaldırılması ve tweaks tarafından sonradan sadece buton diziliminin yazılmış olması. Burada ki dizilimin Gnome için 'appmenu:minimize,maximize,close' veya tersi şeklinde olması gerekiyor.
Yani sözün özü büyük ihtimalle tüm ayarları sıfırlamanı gerektirecek bir durum olmayabilirdi ;-) Komut ile doğru dizilimin ne olacağını söyleyebilirdik. Neyse sorun çözülmüş, geçmiş olsun diyelim artık.  :)