ubuntu 18.04 yükseltmesi sonrası librewriter açılmaz oldu

Başlatan ekinox2, 11 Mayıs 2018 - 23:40:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ekinox2

arkadaşlar kurumda libre office kullanıyoruz yazışmalardada haliyle işimiz gücümüz writerla ama 18.04 yükseltmesi sonrası libre writer açılmaz oldu acilen yardım rica ediyorum tşk

Empat

Nasıl açılmıyor ? Bir hata çıktısı mı veriyor ? Yoksa tepki mi vermiyor ? Bizi sorununuz hakkında daha detaylı bilgilendirirseniz yardımcı olabiliriz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

ekinox2

hiçbir tepki yada hata vermiyor yükleme sayfası bir noktaya kadar geliyor ve sonra kapanıyor bu kadar

ekinox2

Empat

En basit çözüm; tamamen kaldırıp yeniden yüklemek.

İlk olarak aşağıdaki komutlarla Libre Office yazılımını tüm kalıntılarıyla beraber tamamen kaldırın ve masaüstünüzü yeniden başlatın. (Unity kullanıyorsanız lightdm, Gnome kullanıyorsanız gdm3 yazın. Ben Gnome kullandığınızı varsayarak gdm3 yazdım.)

sudo apt-get --purge remove libre-office-core && sudo apt-get autoremove && sudo /etc/init.d/gdm3 restart

(Yanlış hatırlamıyorsam yazılımın bir önceki versiyonunun paket adi libre-office-core idi. Eğer paket bulunamadı vb. bir uyarı verirse dpkg -l | grep libre komutu ile libre paketinin tam adını öğrenin ve kaldırın.)

Ardından sisteminiz 64 bitse buraya 32 bitse buraya tıklayarak yazılımı indirin.

Aşağıdaki komutlarla indirdiğiniz dosyanın bulunduğu dizine gelin ve .tar.gz formatında sıkıştırılmış dosyayı ayıklayın. (İndirdiğiniz dosyanın tam adını harflerde bir yanlış olmaması için kopyala-yapıştır yapın.)

cd /home/KullaniciAdiniz/DosyayiIndirdiginizKlasorunAdi && tar -xvf IndirdiginizDosyaninTamAdi

Dosyayı ayıkladıktan sonra aşağıdaki komutlarla .deb paketlerine gerekli izinleri verip yüklemeyi başlatın. (Eğer dosyalarınızı indirdiğiniz klasörde LibreOffice ile başlayan en son indirdiğiniz dosyalardan başka bir klasör ya da dosya var ise silin ya da başka bir yere taşıyın.)

sudo chmod 777 LibreOffice*/DEBS/* && sudo dpkg -i /LibreOffice*/DEBS/*.deb

Kurulum tamamlandığında Alt+F2 tuş kombinasyonuyla komut çalıştırma penceresini açıp libre yazın. Seçenekler arasından uygulama olanını seçin ve çalıştırın.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

ekinox2

Empat

Sorununuz çözüldüyse lütfen konu başlığınızı çözüldü olarak etiketleyin. Eğer konu başlığınızı nasıl çözüldü olarak etiketleyebileceğinizi bilmiyorsanız, öğrenmek için buraya tıklayın.

ekinox2

E: libre-office-core paketi bulunamadı diyor kardeşim

plazma

sudo apt-get purge libreoffice*

sudo apt-get install libreoffice

Çıktıları kodetiketi içerinde geçin görelim yoksa görmeden çözüm bulamayız.

ekinox2