FM2009

Başlatan LaMuCi, 07 Ocak 2009 - 02:34:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

LaMuCi

Merhaba arkadaşlar

ben ubuntuya başlayalı nerdeyse 5 ay olacak hala ama wine ile bir oyunu çalıştırmayı başaramadım bana fm2009 çalıştırmam için yardımcı olurmusunuz şimdiden yardımlarınız için teşşekürler

xwes

FM2009 yok bende o konuda yardimi olamayacagim ancak wine ile grafik içeren bir oyun kurmak istiyorsan directx destegini de kurman gerekir ki bunu playonlinux programiyla yapabilirsin. Wine'nin sitesine gore fm 2009 ubuntu 8.10 uzerinde "Gold" seviyesinde çalişiyormuş;
http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=14555&iTestingId=33767

LaMuCi

Sağol yardımın için directx kurdum. Ama fm kurulumunu başlayınca açılan pencenin içi boş çıkıyoyor. Ne tuşlar gözüküyor , nede resim bu sorunu nasıl çözecebilirim. Yardımlar için şimdiden teşekkürler...

xwes

Yukarida verdigim adreste nasil kurulacagi da anlatilmiş ama biraz meşakatli gibi. Inceleyin isterseniz.

LaMuCi

buldum ama orda sadece oyun kurlumunu kısa şekilde anlatmışki ben framework 2,0 kurulumunda takıldım. konsoldan bkuruluma başlayınca şöyebir yerde kalıyor

"fixme:ole:CoGetClassObject CLSCTX_REMOTE_SERVER not supported
err:ole:CoGetClassObject no class object {a9e69610-b80d-11d0-b9b9-00a0c922e750} could be created for context 0x17
wine: Unhandled exception 0xc06d007e at address 0x7b8456d0 (thread 0076), starting debugger..."

bunun çözümü var mı

xwes

framework 2.0'u neden kuruyorsunuz, anlatimda bundan bahsetmemiş ki? Bu framework nasil çalişir ne işe yarar bilmiyorum ama Playonlinux'ta "Install>other>NET framework 2.0" deyince kurabilir belki. Orada boyle birşay va. Ben denedim "choose an aplication to apply the patch" dedi. Belki siz anlarsiniz neden bahsettiginden :)

LaMuCi

"You must have directx9, dotnet20 and msxml3 installed to run FM2009, these can all be installed"

donet20 framework 2.0 olarak biliyorum dediğin yolu denedim ama ondada başarılı olamadım o yüzden başka fikri olan varsa yazabilir...

laresistance31

Aynı problem arkadasımın basına geldi.Directx9 bastan kurduk sorun giderildi.

LaMuCi

sorun directx değil framwork 2,0 kurlumu o sorun framework için bana framework kurulumunu anlatabilecek biri yokmu detalı olarak teşekkürler

Mepeto

bu hangi oyun ben yardimci olmaya calisayim?

Exodus

Alıntı yapılan: Mepeto - 09 Ocak 2009 - 02:45:49
bu hangi oyun ben yardimci olmaya calisayim?

Football Manager 2009
Arch Linux FTW!

LaMuCi

Bu konuda bana yardımcı olacak arkadaş yok mu ?

cistun

bir aralar ben de çok denemiştim .net 2.0 , msxml3 , directx kurdum sonra javadan sorun verdi javaw.exe mi neyse adı onunla ilgiliydi üstelik java 6 nın en son jre paketini kurmuştum anlayamadım neden hata verdiğini vazgeçtim ama çalışmalarım sürecek yılmayalım arkadaşlar fm li günler göreceğiz güneşli günler=)araştırmaya devam üstelik fmtux diye aratın google da güzel de bir site var haberiniz olsun.kurmayı başarıp ta buraya yolunu yordamını yazan arkadaşın ellerinden öpeyim

LaMuCi

bende ellerinden öpecem yok mu şu fm2009 çalıştıran bir adam

Malik

valla ben call of duty, comand and conquirs gibi oyunları oynadım. yüklemesi de çok kolaydı. son çıkan oyunları sorunlu çalıştırıyor. şevkin kırılabilir oyuna karşı haberin olsun. gerekli bütün dosyalarıda wine rahatlıkla çalıştırıyor. indirip wine ile rahat kurabilirsin. framework de oyunu yüklemeye başlayınca otomatik olarak hepsini yüklemen gerektiğini söylüyor diye hatırlıyorum. ben oyunları yüklemeye başlayınca otomatik olarak yüklenmişti yanlış hatırlamıyorsam.
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

LaMuCi

arkadaşlar ben burda takılıyorum yok mu bunun çözümü

[IMG]http://img102.imageshack.us/img102/6564/ekrangrntsdefaultwinedeat9.th.png[/img]

görüntü böyle geliyor nasıl düzeltyebilirim yada sebebi nedir ?

cistun

o takıldığın yer işte javaw.exe niin hatası.framework,msxml3,directx 9 kurduktan sonra da ben bu hatayla karşılaştım.ciddi şekilde kafaya taktık evde bi de ikizim var benim onla uğraşacaz bakalım ne sonuçlar doğacak?elinize kolunuza kuvvet ağalar ;)

cistun

bu sefer oldukça iyi gittik çok yaklaşmışken bilinmeyen bir cisim bizi ışınladı:Dherşeyini kurduk patch ini de yaptık (steamsiz kururulumun nasıl yapıldığını ilerki zamanlarda burada konu olarak açıcam türkçeye çevirrmem lazım) aktivasyonunu da yaptık ama .exe yi çalıştırınca biraz bekliyor kapanıyor arka planda çalışmaya devam ediyor çözünürlükle de oynadık sonuç yok cevap bulabilen varsa yazsın araştırmaya devam...

LaMuCi

valla cistun arkadaş çok azimlisin tebrik ederim en kısa zamanda bekliyoruz açıklamalarını

cistun

olcak olcak ha gayret:D ama olmuyoooor>:(

!b0

Alıntı yapılan: LaMuCi - 15 Ocak 2009 - 00:32:52
arkadaşlar ben burda takılıyorum yok mu bunun çözümü

[IMG]http://img102.imageshack.us/img102/6564/ekrangrntsdefaultwinedeat9.th.png[/img]

görüntü böyle geliyor nasıl düzeltyebilirim * ya da sebebi nedir ?

Bu pencere ile ben de karşılaştım.

En baştan anlatayım. Directx9 yükledim ve FM2009 dvdsini takıp, setup.exe sağ tıklayıp, ""Wine Windows Program Loader" ile aç" seçeneğini seçtim ve hiçbir sorun yaşamadan kurulum sayfasına ulaştım. Tam kurulumu yapacaktım ki, aklıma aşağıdaki site geldi. Orada anlatılanları uyguladıktan sonra, Fm2009 kurulum sayfasına ulaşamaz oldum :S

http://www.fmtux.net/index.php?topic=67.0

LaMuCi

sanırım hala sonuca ulaşabilen bir arkadaş yok... genede herkese yardımları için teşekkürler bir şeyler  bulursam buraya yazarım....

cistun

sadece directx 9 yüklemek yetmiyor msxml3 le .net framework 2.0 da yüklemen lazım her yerde öyle diyor

LaMuCi

net framework 2.0 sadece bunu yükleyemedim zaten diğer ikisini yükledim

cistun

atomkarınca hazretlerinin hoşuna gitmediğinden bu konuyla daha fazla uğraşmayacağım siz de oynamayın olsun bitsin.özgür yazılım dünyasında özgürce dolaşmaya devam edin haşmet-i maabları aman dikkat edin de hazırkartın özgür kızının başına gelenler sizinde başınıza gelmesin.