Windows programını Ubuntuda çalıştırma

Başlatan Erdem Ural, 19 Nisan 2018 - 21:10:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Erdem Ural

Merhabalar Roblox oyununu Ubuntu'da çalıştırmak istiyorum ama Wine yi kullanamıyorum yardım

systmrrr

sudo apt update
sudo apt install wine-stable

denediniz mi?

Empat

Alıntı yapılan: Erdem Ural - 19 Nisan 2018 - 21:10:37
Merhabalar Roblox oyununu Ubuntu'da çalıştırmak istiyorum ama Wine yi kullanamıyorum yardım

Yaşadığınız sorunu detaylı bir biçimde anlatırsanız yardımcı olabiliriz. Wine'yi neden kullanamıyorsunuz ? Wine'yi mi kuramıyorsunuz yoksa oyunu mu kuramıyorsunuz ? Eğer hata çıktısı alıyorsanız hata çıktısını atar mısınız ?
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

alquirel

Konularınızı uygun bölümlere açarsanız seviniriz.

Erdem Ural

[mention=638315]@Empat[/mention] roblox_setup.exe ye sağ tıklayıp birlikte aç diyorum birlikte aç yerinde Wine yok

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Nisan 2018 - 19:02:56

[mention=638315]@Empat[/mention] roblox_setup.exe ye sağ tıklayıp birlikte aç diyorum birlikte aç yerinde Wine yok

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Nisan 2018 - 19:06:37

[mention=638310]@systmrrr[/mention] şimdi denedim yine birlikte aç yerinde Wine yok

systmrrr

komut satırını aç
.exe veya windows dosyasının oldugu dızınıne gel
ornek rar.exe varsa şu şekilde;
wine rar.exe

Erdem Ural

[mention=638318]@alquirel[/mention] bu konu Wine bölümüne yazdım ve konuda wine

alquirel

Bakın bakalım konuyu Wine bölümüne kim taşımış.