Aşırı RAM Kullanımından Dolayı Donma Sorunu

Başlatan jackanderson110, 14 Nisan 2018 - 11:50:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

jackanderson110

Windowstan Ubuntuya geçeli birkaç ay oldu.
RAM kullanımı aşırı olduğunda önce fare tekliyor ve hemen ardından işlem yapamaz hale geliyorum.

Ubuntu 16.04 kullanıyorum ve 6GB RAMim var. Aşırı RAM Kullanımı genellikle Tarayıcının sekmelerinden kaynaklanıyor.

Windowsta iken nadiren RAMa yüklenmekten dolayı mavi ekran hatası almıştım. Ubuntuda ise devamlı başıma geliyor.

Bildiğiniz bir çözüm varsa çok makbule geçer.  aoe google chrome 49+

OnLive

Alıntı yapılan: jackanderson110 - 14 Nisan 2018 - 11:50:55
Windowstan Ubuntuya geçeli birkaç ay oldu.
RAM kullanımı aşırı olduğunda önce fare tekliyor ve hemen ardından işlem yapamaz hale geliyorum.

Ubuntu 16.04 kullanıyorum ve 6GB RAMim var. Aşırı RAM Kullanımı genellikle Tarayıcının sekmelerinden kaynaklanıyor.

Windowsta iken nadiren RAMa yüklenmekten dolayı mavi ekran hatası almıştım. Ubuntuda ise devamlı başıma geliyor.

Bildiğiniz bir çözüm varsa çok makbule geçer.  aoe google chrome 49+

4 GB RAM de bende var. Arada sırada bende donma yaşıyorum ancak bunun bir çözümü olduğunu sanmıyorum. Sonuçta bellek dediğin zaman rakamlar konuşur. Tarayıcılar çok bellek tüketiyor. Ben Sistem Gözlemcisini sürekli açık tutarak bellek kullanımı sürekli takip ediyorum. Aşma olmadan önce gereksiz sekmeleri kapatıyorum. Bellek aşarsa takas alanından kullanıyor. Ancak mekanik disk kullanıyorsan sistem inanılmaz derecede yavaşlar.

"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

Empat

Ram kullanımından olduğundan eminmisiniz ?
Benim Intel Core Duo T6600 çift çekirdek işlemcili ve 3 GB ramli laptopum var. Her zaman arkaplanda Xampp uygulamasını bir yandan da 5'ten fazla eklenti eklediğim Sublime Text'imi çalıştırıyorum. Bunların beraberinde sıklıkla birinde video kalanlarında forum veya sayfa olmak içerikli ortalama 9-10 tane sekme açtığım oluyor. Herhangi bir donma kasma yaşamıyorum. Donanımınıza en son ne zaman bakım yaptırdınız ? Veya ısınma sorunundan da olabilir. Ama eğer "ben ramin yüksek oranının kullanıldığını görüyorum" (free-m vb. komutla veya herhangi bir araçla) derseniz sisteminizde bir sorun olması muhtemel. Daha detaylı bilgi verebilir misiniz ? 
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!