Tkinter GTK sorunu

Başlatan marslı, 13 Nisan 2018 - 22:57:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

marslı

merhaba arkadaşlar. Tkinter ile pencere oluşturduğumda renk sorunu yaşıyorum. PyGTK ile pencere oluşturduğumda tema ile uyumlu olarak aşağıdaki resimdeki gibi oluyor.

Tkinter ile oluşturduğumda aşağıdaki gibi oluyor.

Tkinter'i, PyGTK da olduğu gibi uyumlu hale nasıl getirebilirim? Arka plan rengini sormuyorum, otomatik tema uyumunu soruyorum. Teşekkürler

.py

aslında bu bir sorun değil tkinterda ancak bu kadar oluyor tk geri kalmış  gtk ise yeni nesil diyebiliriz. ikisi arasında bir seçim yapman gerekiyor gtk tarafında olman senin için daha avantajlı olacaktır diye düşünüyorum en azından gtk tarafıında bağımlılıkların olmayacaktır.

marslı

PyGtk sadece python2 destekliyor ve python2, 2020 yılında destek süresi bitiyor. Bu yüzden Tkinter'e bakmıştım. Aynı zamanda Tkinter python3'ünü de destekliyor. Aslında Python GUI'ye yeni giriş yapıyorum. İkisi üzerinde kararsız kalmıştım. 

Siz hangisini önersiniz? PyGTK mı Tkinter mi?

.py

Ben Gtk3 ile yazıyorum ama son zamanlarda PyQt5 çalışıyorum. Gtk çok daha mantıklı geliyor bana Tk ye göre Gtk nın nesneleri daha gelişmiş. Tk da kütüphaneyi indirmek zorundasın Gtk için böyle bir durum yok. Yaz Kullan.