[Çözüldü] Linux Terminal Üzerinden Html veya Site Açmak

Başlatan BuraKaan, 11 Nisan 2018 - 19:29:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BuraKaan

Merhaba, sorum belittiğim gibi. Böyle bir özellik var mı, yok mu ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Nisan 2018 - 19:42:46

Araştırdım, benim aradaığım özellik yok. Terminal üzerinden görünecek diye arıyordum. Ama Firefox üzerinden html dosyaları açılıyor.
firefox <dosya-adi>

hossohbetli

Sunucuya Firefox kurmaya ne gerek var ki? Gereksiz program ve dosyalarla sunucuya yük bindirmeyin.

Hem terminal ile html kodlamak, tasarlamak mümkün olsa ne olur. Çileden başka bir şey olmaz. Göz görecek, gönül beğenecek ki tasarım bir şeye benzesin.

FTP ile veya sunucu web paneli ile dosyalara erişim imkânınız mı yok?

Root hesap sahibi iseniz terminal (SSH) ile site hesabı oluşturabilirsiniz. Yani yeni bir host açabilirsiniz. Bu hosta dosya ve veritabanı aktarabilirsiniz. İstediğiniz zaman yedek oluşturma ve geri yükleme yapabilirsiniz.

systmrrr

GOOGLER isimli program ile komut satırında google aramaları yapabilirsiniz veya benzer programlarda mevcut.
biraz araştırma ile cli web programlarını kullanabilirsiniz.

kuhn

Alıntı yapılan: BuraKaan - 11 Nisan 2018 - 19:29:57
  Merhaba, sorum belittiğim gibi. Böyle bir özellik var mı, yok mu ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Nisan 2018 - 19:42:46

Araştırdım, benim aradaığım özellik yok. Terminal üzerinden görünecek diye arıyordum. Ama Firefox üzerinden html dosyaları açılıyor.
firefox <dosya-adi>

https://packages.ubuntu.com/xenial/lynx

Yazi tabanli icerigi goruntuleme ve baglantilardaki dosyalari indirmek icin kullanilabilir.

BuraKaan

"links2" adında bir uygulama buldum, diğer uygulamalara göre kullanışlı. Ancak terminal üzerinden webde dolaşmak pek de kullanışlı değil.