Dosya için kaynak yolu gösterme

Başlatan AE, 07 Nisan 2018 - 05:31:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AE

Öncelikle merhabalar,

Ubuntu 16.04 LTS kullanıyorum ve bu işletim sisteminde daha yeniyim. Üstünde uğraştığım görüntü işleme projesinde bir dosyanın yerini pythondaki koda göstermem gerekiyor ve bunu Ubuntu'da nasıl yapacağımı bilmiyorum. Kodun windows için yazılımı cv2.CascadeClassifier('C:/python3/Lib/...') şeklinde. Ben bu dosyayı ubuntuda da pythona göstermek istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Ek olarak: Forumda yeniyim ve görüntü işleme ile ilgili açılan bir başlık bulamadım. Varsa bu alan ile uğraşan konuşup bilgi almak isterim.

.py

ethernity

Alıntı yapılan: AE - 07 Nisan 2018 - 05:31:33
Öncelikle merhabalar,

Ubuntu 16.04 LTS kullanıyorum ve bu işletim sisteminde daha yeniyim. Üstünde uğraştığım görüntü işleme projesinde bir dosyanın yerini pythondaki koda göstermem gerekiyor ve bunu Ubuntu'da nasıl yapacağımı bilmiyorum. Kodun windows için yazılımı cv2.CascadeClassifier('C:/python3/Lib/...') şeklinde. Ben bu dosyayı ubuntuda da pythona göstermek istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Ek olarak: Forumda yeniyim ve görüntü işleme ile ilgili açılan bir başlık bulamadım. Varsa bu alan ile uğraşan konuşup bilgi almak isterim.

En garantili şekilde dosyanın bulunduğu dizine girip Sağ tıkla-Properties açın. Oradan Location dosyanın bulunduğu yeri tam olarak gösteriyor. Onu kopyalayıp gerekli yere yapıştırabilirsiniz. Yalnız bir şeye dikkat etmeniz lazım. Dosyanın bulunduğu disk bölümünün sisteme bağlanmış (mount) olması lazım. Eğer dosya Ubuntu-nun kurulu olduğu bölümdeyse, sistem açılışında otomatik olarak bağlanmış oluyor. Bu zaman ek bir işleme gerek yok. Ama eğer dosya başka bir bölümdeyse, bunu kendiniz yapmanız lazım. Aksi halde yazdığınız kod dosyayı bulup işlem yapamayacak.

ekremsenturk

(/usr/lib/python3/dist-packages/....) şeklinde. Veya (/usr/lib/python3.5/....) yada (/usr/lib/python3.6/....)