Low Graphics Mode Hatası (İlgili tüm türkçe konuları inceledim)

Başlatan Empat, 22 Nisan 2018 - 18:36:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Empat

Ubuntu 16.04.4 LTS kullanıyorum. En son formatı 1 ay önce attım düne kadar sorunsuz çalıştı. Dün en son Chrome, Lampp ve Sublime Text 3 açıktı. İşim bitti ve sistemi kapattım 1 saat sonra açtığımda low graphics mode hatası verdi. Fare ve klavye kilitlendi. Bende restart attım. Low graphics mode hatasına düşmedim. Masaüstü açılırken Ubuntu içsel bir hatayla karşılaştı uyarısını aldım. Detaylara girince hata yolunu Xorg olarak gösterdi. Ondan sonra da her girişimde low graphics mode hatasında takılı kaldım yani masaüstüne geçmedi. Dünden beri bu sorunla ilgili 15'den fazla konuya göz attım. Önerdiğiniz bir şey var ise tekrar denerim. Dünden bugüne tek değişen şey artık masaüstüne ulaşamam ve low graphics mode hatasını alınca sistemin kilitlenmesinin durduk yere çözülmesi oldu. Low graphics mode ekranındaki kilitlenme çözülür çözülmez terminale ulaştım. Ekran kartı ve sistem bilgilerinin çıktılarını aldım. Mesa driverlerini kurmayı denedim fakat başarılı olamadım. Ve lightdm ile ubuntu-desktop'ı reinstall yaptım. Sonuç gene olumsuz oldu. Birde lightdm.conf dosyasına [SeatDefaults] greeter-session=unity-greeter user-session=ubuntu satırlarını ekledim. Lightdm.conf dosyam boştu. Hala da çözüme erişemedim.

Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!