Grub\'ta hiçbir şey gözükmüyor

Başlatan hubrescn, 29 Mart 2018 - 23:23:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hubrescn

Merhabalar. Hem kişisel ilgilerimden dolayı hem de windowsun hegemonyasından sıyrılmak adına Ubuntu'nun son sürümünü kurdum. Python için gerekli ortamları kurmaya çalışırken yaşadığım zorluklardan dolayı biraz ara vermek adına halihazırda kurulu olan windowsa ara ara geçişler yaptım. Lakin her geçiş sonrasında Ubuntu'yu kapatırken donma sorunları yaşadım. Ayrıca bu donmaları birkaç işlemde daha yaşadım, misal Ubuntu kurulumunun son aşamasında bilgisayarı yeniden başlat seçeneğine tıkladığımda gene aynı donma meydana geldi. Bu sorunları sonra hallederim, olmadı Ubuntu'yu tekrar kurarım diyerekten windowsta takılmaya devam ettim. Lakin bugün, Ubuntu'yu iyice kavramak adına çalıştırmaya çalıştığımda Grub'ta hiçbir gözükmüyordu, Ubuntu'ya geçiş yapamıyordum. "Exit" yazdığımda da otomatik olarak windows açıldı. Bunun sebebi ne olabilir?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Mart 2018 - 18:13:46

Tekrar merhabalar, şu an ne Ubuntu ne de windows doğru düzgün çalışıyor. Hatta windows hiç çalışmıyor. Çalıştırırken sürekli kurtarma seçenekleri çıkıyor karşıma onarım yapmak için. Ubuntu'da ise donma durumları devam ediyor. Sistemi kapat ya da yeniden başlat dediğimde bilgisayar sonsuzlukta bir yolculuğa çıkıyor adeta. Onlarca kez Ubuntu'yu tekrar kurdum fakat sorunu çözemedim, sanırım windowsun hala kurulu ve bozuk olması işleri karıştırıyor, bilemiyorum. Bilgisayardaki tüm işletim sistemlerini silip Ubuntu'yu tekrar kurma gibi bir şansım var mı?