[Çözüldü] Google Chrome Erisim hatasi

Başlatan BlackTSix, 25 Mart 2018 - 23:54:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BlackTSix

Merhaba,

Google Chrome kurdum actigimda bu hata geldi ve kullanirkende ara ara geliyor kullanici veya root sifrem ile hicbir sekilde islem yapamiyorum. Yani sifre yanlis diyor peki bu ne neden geliyor ve sifresi ne olabilir? Ilginize tesekkur ederim. Gorsel boyutu buyuk oldugu icin yukleyemedim ama gorsele alintida ki linkten ulasabilirsiniz..

Saygilarimla,
BlackTSIx

[Bağlantı kaldırıldı]

lubuntu

[mention=637749]@BlackTSix[/mention]Görsele ulaşamayız o linkten. Senin mail adresin ve şifrenle girilen yere biz nasıl ulaşabiliriz? Çok kurcalıyorsun sistemi. Başkası ne der bilmem, bence sıfırdan kurulum yap ve ihtiyacın olmayan şeyleri kurcalama. Şimdi kim bilir bunu kurmadan evvel neler neler yaptın. Çok fazla bilinmeyen var, önceki açtığın konulardan çıkarım yapıyorum.

illedelinux

Alıntı yapılan: lubuntu - 26 Mart 2018 - 12:37:01
Çok kurcalıyorsun sistemi. Başkası ne der bilmem, bence sıfırdan kurulum yap ve ihtiyacın olmayan şeyleri kurcalama.

Lubuntu: bırak kurcalasın, kurcalama iyidir :) her yeni olana bir tane kullanmak için bir tane de kurcalamak için iki sistem tavsiye ediyorum .
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

BlackTSix

Alıntı yapılan: lubuntu - 26 Mart 2018 - 12:37:01
[mention=637749]@BlackTSix[/mention]Görsele ulaşamayız o linkten. Senin mail adresin ve şifrenle girilen yere biz nasıl ulaşabiliriz? Çok kurcalıyorsun sistemi. Başkası ne der bilmem, bence sıfırdan kurulum yap ve ihtiyacın olmayan şeyleri kurcalama. Şimdi kim bilir bunu kurmadan evvel neler neler yaptın. Çok fazla bilinmeyen var, önceki açtığın konulardan çıkarım yapıyorum.

Tavrın çok rahatsız edici yardım etmek zorunda değilsin ama bu şekilde konuşmaya da hakkında yok! Herkes herşeyi bilmek zorunda değil, tıpkı seninde bilmediğin gibi yorumun için teşekkür ederim. Ancak eleştirini kendine sakla. Sistemi kurcalamaya devam edeceğim. O çökecek ben tekrar kuracağım vs. Ayrıca sisteme herhangi birşey yapmadım ek kurcalama söz konusu bile olamaz. Sistemi yeniden yükledikten sonra kurdum chrome. Belki dil paketi problem oluyordur diye de bu sefer İngilizce olarak kurulum yaptım. Ama sorunu çözmedi. Chroma yetki verdim ama işlem çözülmedi. Görseli de siteye yükleyemiyorum, dosya boyutunun büyük olduğunu söylüyor. Alternatif olarak URL kopyalamayı denemiştim. Durum bundan ibaret..

if

@BlackTSix,

Ben sorunu anlayamadım. Bu kullanıcı ve root şifresinin Chrome ile ne ilgisi var? Sorunu ne yaparken alıyorsunuz?

BlackTSix

Uygulamayı kurduktan sonra giriş yaparken root şifresi istediğinden emin değilim çünkü girdiğim ne root nede kullanıcı şifresini kabul etmiyor.. Problemin ne olduğuyla alakalı benimde hiçbir bilgim yok. Akşam hızlıresim üzerinden link ekleyeceğim. İlginz için teşekkür ederim.

lubuntu

[mention=637768]@BlackTSix[/mention]Ne halt yiyorsan ye. Başarılar dilerim sana!

if

@lubuntu adlı kullanıcı forumdan atılmıştır. Daha önce uyarılmasına ve ceza almasına rağmen kibirli dilini kullanmaya devam etti.

BlackTSix

Merhaba resim asagida ki gibidir,

Google-Chrome' u actigimda aldigim hata bu ve sifreyi ne girersem gireyim dogru kabul etmiyor. Cancel diyerek devam edebiliyorum ancak. Sifre kullanici sifresi veya root sifresi de degil.

illedelinux

Bu `gnome keyring` hatasına benziyor istersen alttaki komutla kaldırın olmazsa geri yuklersiniz.
sudo apt-get remove gnome-keyring
Sildikten sonra yeniden baslatın.

Geri yuklemek icin.
sudo apt-get install gnome-keyring
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

freeman

Şifreyi hiç bilmiyorsan sorunu çözemeyebiliriz. Aslında şifrreyi bilmen lazım. Anahtarlık şifresi varsayılan olarak kapalı gelir, sen herhalde bir şifre belirlemişsin.
Ayarlarda 'Şifre ve Şifreleme' benzeri bir bölüm var mı? Büyük ihtimalle oradan kaldırılıyor olması lazım.
Şu an Gnome kullanmadığım için bakamıyorum.
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

if

@BlackTSix,

Chrome'un sizden istediği şifre Chrome eşitleme işlemi için gerekli olan şifre. Şifresiz oturum açma seçeneğini kullanıyorsunuz muhtemelen. Size önerim sistem kullanıcınız için şifre belirleyip oturumu şifre ile açmanız.

BlackTSix

Alıntı yapılan: freeman - 27 Mart 2018 - 23:48:58
Şifreyi hiç bilmiyorsan sorunu çözemeyebiliriz. Aslında şifrreyi bilmen lazım. Anahtarlık şifresi varsayılan olarak kapalı gelir, sen herhalde bir şifre belirlemişsin.
Ayarlarda 'Şifre ve Şifreleme' benzeri bir bölüm var mı? Büyük ihtimalle oradan kaldırılıyor olması lazım.
Şu an Gnome kullanmadığım için bakamıyorum.

Hayır herhangi bir şifreleme yapmadım. Bunu bende düşündüğüm için Default sistem üzerine de kurmayı denedim sonuç değişmedi.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Mart 2018 - 09:33:45

Alıntı yapılan: if - 28 Mart 2018 - 09:14:20
@BlackTSix,

Chrome'un sizden istediği şifre Chrome eşitleme işlemi için gerekli olan şifre. Şifresiz oturum açma seçeneğini kullanıyorsunuz muhtemelen. Size önerim sistem kullanıcınız için şifre belirleyip oturumu şifre ile açmanız.

Daha önce şifresiz de oturum açmayı denedim, şuanda şifreli kullanıyorum ama konunun iki opsiyonla da bir alakası olmadığını belirtmek isterim. İki durumda sorunu çözmedi çünkü.

mhmtkrktr

Seahorse uygulaması ile parolayı sıfırlamayı deneyebilirsin. Bağlantıda nasıl yapılacağı gösterilmiş, fakat farklı olarak yeni şifre isteği bazen bilgisayarı tekrar başlattıktan sonra gelebiliyor.
Yani şifreyi sil -> bilgisayarı yeniden başlat -> chrome 'u aç -> yeni şifre oluşturma bölümünü boş bırak ve onayla, şeklinde.
https://www.youtube.com/watch?v=CzGYrHMWuPE

BlackTSix

Önerin için teşekkür ederim, eve gittiğimde deneyip son durumu iletirim.

ethernity

Konudışı bir sorum olacak: resmi göremeyen bir tek ben miyim?

BlackTSix

Alıntı yapılan: ethernity - 28 Mart 2018 - 18:20:34
Konudışı bir sorum olacak: resmi göremeyen bir tek ben miyim?

Hizliresim uzerinden update edip forum linkini konuya ekleyin direkt olarak resim eklenir.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Mart 2018 - 21:11:49

Alıntı yapılan: mhmtkrktr - 28 Mart 2018 - 17:08:28
Seahorse uygulaması ile parolayı sıfırlamayı deneyebilirsin. Bağlantıda nasıl yapılacağı gösterilmiş, fakat farklı olarak yeni şifre isteği bazen bilgisayarı tekrar başlattıktan sonra gelebiliyor.
Yani şifreyi sil -> bilgisayarı yeniden başlat -> chrome 'u aç -> yeni şifre oluşturma bölümünü boş bırak ve onayla, şeklinde.
https://www.youtube.com/watch?v=CzGYrHMWuPE

Çözümüm şu şekilde oldu >;

1. Open Terminal application and copy/paste this:

sudo apt-get install gedit

2. Press Enter then write this:

gedit ~/.config/autostart/gnome-keyring-daemon.desktop

3. Press Enter and copy this into a document

[Desktop Entry]
Type=Application
Exec=/usr/bin/gnome-keyring-daemon
Hidden=false
NoDisplay=false
X-GNOME-Autostart-enabled=true
Name=Gnome Keyring Daemon
Comment=Load gnome keyring daemon

4. Save and exit. Open Terminal again and enter this:

sudo mv /usr/bin/gnome-keyring-daemon /usr/bin/gnome-keyring-daemon-old

5. Press Enter and enter this:
sudo killall gnome-keyring-daemon

6. Press Enter, close Terminal, then restart the system and that's it! :)