[Çözüldü] Spotify Önizleme nasıl yapılır?

Başlatan FıratikUS, 08 Ekim 2019 - 22:34:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

FıratikUS

Ubuntu da Spotify için ön izleme oluşturmak mümkün mü? Yapmak istediğim şeyin görüntüsünü dosya eki olarak ekledim.

[eklenti yönetici tarafından silindi]
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

speakerXXL

Hangi masaüstü ortamı kullandığınıza göre değişebilir. Mesela Cinnamon masaüstünde pencere listesinde önizlemeleri görebiliyorsunuz ve önizleme büyüklüğünü de ayarlayabiliyorsunuz. Amacınız önizleme penceresi üzerinden kontrol ise bunun sağlanıp sağlanamayacağını bilmiyorum. Ama ses uygulamacığı eklentileri ile, desteklenen bazı uygulamalar kontrol edilebilir.

FıratikUS

Evet @speakerXXL Amacım  ön izleme penceresi üzerinden parça atla gibi kontrolleri sağlamak. Kurulumla birlikte gelen ön tanımlı masa üstünü kullanıyorum, sizin eklediğiniz ikinci resim gibi bir şey bu işi yapar mı acaba?

speakerXXL

Cinnamon masaüstünde bu özellik varsayılan olarak geliyor. Eğer Gnome Shell kabuğunu kullanıyorsanız, buradaki eklenti ile istediğinize yakın bir sonuç alabileceğinizi düşünüyorum. Eklenti depoda da mevcutmuş, aşağıdaki komutla kurabilirsiniz.

sudo apt install gnome-shell-extension-mediaplayer

Bunu etkinleştirmek için aşağıdaki komutla gnome-tweak-tool paketini kurmanız gerekebilir.

sudo apt install gnome-tweak-tool

Kurulum sonrası bunu aratıp açın ve eklentiler bölümünden yüklediğiniz eklentiyi etkinleştirmeyi deneyin.

FıratikUS

Cinnamon ve tweak-tool kurulumundan sonra extension-mediaplayer kurarken aldığım hata hocam!
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti     
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'embrosyn-ubuntu-cinnamon-disco.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'danielrichter2007-ubuntu-grub-customizer-disco.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'google-chrome.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
E: gnome-shell-extension-media paketi bulunamadı
E: player paketi bulunamadı

speakerXXL

Paket Ubuntu 18.04 tabanında mevcut, sonraki sürümlerde depodan çıkartılmış olabilir. Eklentiyi burada anlatıldığı gibi elle kurmayı deneyebilirsiniz.

Ya da Cinnamon masaüstünü kurduysanız, giriş ekranından bunu seçerek oturum açmayı deneyebilirsiniz. Cinnamon kullanacaksanız bu eklentiyi kurmanıza gerek yok.

FıratikUS

Çok teşekkür ederim @speakerXXL tam istediğim gibi oldu bu haliyle.
Sorun çözülmüştür.

[eklenti yönetici tarafından silindi]