Directx destekli Wine ile Çeşitli Oyunlar (PrinceofPersia-SandsofTime Eklendi)

Başlatan deccal1304, 06 Ocak 2009 - 00:52:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Göktürk

Pes 2011 Türkçe

Wine:1.3.11 Son Sürüm

Directx 9 Kurulu

Cyber Joystick (Gamepad)

Sorunsuz çalıştırdım ubuntu 10.10 64 bit sistemde hafif kasma oluyor sistem iyiyse sorun olmaz şu an için problem yok herkese tavsiye ederim joystick ile güzel keyif veriyor :)
Fifa 11de kasma vardı pesde sorun yok pes daha iyi gibime geldi oyunseverlere duyrulur xD

anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

XRumer

Tropico 3'ü deneyeceğim yarın. Sonucu size bildiririm.

Göktürk

Alıntı yapılan: XRumer - 23 Ocak 2011 - 20:17:21

wine ile çalıştırmışlar gold olarak ne tür bu oyun bu güzel mi eşşek filan var xD
anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

XRumer

Alıntı yapılan: Göktürk - 23 Ocak 2011 - 21:03:06
Alıntı yapılan: XRumer - 23 Ocak 2011 - 20:17:21

wine ile çalıştırmışlar gold olarak ne tür bu oyun bu güzel mi eşşek filan var xD

Anlatılmaz yaşanır desem yerdir. Ülke ve şehir yöneticiliği ama bir ülkede yaşanabilecek her şey var. Abartı olsun diye söylemiyorum, gerçekten de bir ülkede yaşanabilecek her şey mevcut. Sınırsız olanak var oyunda, her şey olabiliyor. Bu arada müzikleri de mükemmel. Oyunda Karayipler'de Tropico adında bir adanın devlet başkanıyız.

laser1999

Yiğit Ateş

Deadpool

Madem herkes çalıştırdığı oyunları yazmış bende yazayım :).Red Alert 3 kusursuz bir şekilde çalışmakta herhangi bir ek işlem yapmaya da gerek yok.Bunun dışında şu anda makinede yüklü olan Star Wars Knights of the Old Republic, Plants vs Zombies, World of Warcraft yine kusursuz çalışıyor. Yeni oyunları yükledikçe burada sizinle paylaşırım arkadaşlar. Sırada deneyeceğim birkaç tane eski oyun var Painkiller, Call of Duty World At War. Ha birde unutmadan internette denk gelmiştim bir ara insanlar Crysis çalıştırıyorlar :D wine gün geçtikçe daha iyi oluyor. Herkese bol linuxlu günler :).

sireno52

Alıntı yapılan: heartsmagic - 20 Ocak 2009 - 17:26:45
@sireno52, öncelikle lütfen Türkçe kullanımına dikkat et. "Türkçem çok iyi değil" diyenleri biliyoruz fakat en azından noktalama işaretlerini, "nokta"yı bilmeyen görmedim ben. Aksi takdirde seni anlamakta zorluk çekeriz, yazdıklarını okumakta isteksiz davranırız.

Hitap şeklinde ise @zeitgeist seni kendi adına uyarmış. Ben de bu konuda dikkat etmeni istiyorum senden.

Son olarak da ne yazık ki kimseye zorla belge hazırlayamayız. Zaten niyeti olan bunu yapar. Arada biri vakit bulur da bunu yaparsa ne âlâ.
yok yanlış anlaşılma olmasın ben rencide etmek için  veya bir kızgınlıkla yazmadım içimde öle bir art niyet yok öle anlaşılmışsam şimdiden özürlerimi kabul edin arkadaşa ben ya hocam diye hitap ettim  yanlış anlaşılmasın belli bir saygı sıfatında kullandım  eğer bundan alınacak veya kızılacak  bir şey varsa birdaha kullanmam. sizlerin ne durumda bu siteyi yönettiğinizin farkındayım  hepinizin ellerine sağlık
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

cyildirim

arkadaşlar ben kurulumu başlatıyorum ama bir süre devam ettikten sonra install shield sihirbazı kesildi yazıyor.sorun ne olabilir acaba?

aurora

Az önce PES 2011 yükledim, Windows 7'deki gibi performanslı çalışmıyordu, compizi kapatınca çok güzel oldu, bu arada ben compizi fare sağ tuş>masaüstü arka planını değiştir>görsel efektler>hiçbiri yoluyla kapattım. Başka bir yolu var mı?

Ayrıca Mint 10 kullanıyorum ve Wine menüsünden PES 2011'i tıkladığımda hiçbir işlem yapmıyor. Oyunu açmak için oyunun kurulu olduğu dizine gidip oyunun .exe dosyasını tıklamam gerekiyor. Bu sorunu nasıl aşabilirim? Wine menüsünden PES 2011'i tıklayarak oyunu nasıl açabilirim?

empax

Alıntı yapılan: aurora - 25 Mayıs 2011 - 18:29:01
Az önce PES 2011 yükledim, Windows 7'deki gibi performanslı çalışmıyordu, compizi kapatınca çok güzel oldu, bu arada ben compizi fare sağ tuş>masaüstü arka planını değiştir>görsel efektler>hiçbiri yoluyla kapattım. Başka bir yolu var mı?

Ayrıca Mint 10 kullanıyorum ve Wine menüsünden PES 2011'i tıkladığımda hiçbir işlem yapmıyor. Oyunu açmak için oyunun kurulu olduğu dizine gidip oyunun .exe dosyasını tıklamam gerekiyor. Bu sorunu nasıl aşabilirim? Wine menüsünden PES 2011'i tıklayarak oyunu nasıl açabilirim?

Uc birime, killall compiz yazmak fazlasiyle yeterli olur sanirim. :)
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

maydin95

Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

aurora

kosavali

Selam arkadaslar ben Ubuntu kullaniyorum autoget kuracagim ama ilk önce wine'yi kurmam gerekiyor pKET DOSYASI INDIRME BASARISIZ diyor interneti kontrol edin diyor ama internete bagli makina sorun nedir  tesekkürler    :o

Uyari: Lütfen yazim kurallarina dikkat ediniz.

BayboraKaan

vito_scaletta

merhaba arkadaşlar, bu app i bende kurdum fakat nasıl çalıştırılacağı hakkında en ufak bir bilgim yok.. yardım eder misinz? :-[

KemalALKIN

FIFA 2012 = Wine 1.2.3 kararlı sürüm = Başarılı
Pro Evolution Soccer 2012 = Wine 1.2.3 kararlı sürüm = Başarılı
Counter Strike Source = Wine 1.2.3 kararlı sürüm ve Wine 1.4-rc2 kararsız sürüm = Başarılı
OnLive (Online Bulut Sistem Oyun Oynama) = Wine 1.3.34-rawinput2 düzenlenmiş kararsız sürüm = Başarılı
Need For Speed World Play4Free = Wine 1.3.x kararsız sürüm ve Wine 1.4-rc2 kararsız sürüm = Başarılı
Battlefield Play4Free = Wine bütün sürümler 1.2.x , 1.3.x ve 1.4.x kararlı ve kararsız sürümler = Başarısız
Call Of Duty 8 Modern Warfare 3 = Wine 1.4-rc2 kararsız sürüm = Başarılı
Need For Speed The Run = Wine bütün sürümler 1.4-rc2 kararsız sürüm = Başarısız
Battlefield 3 = Wine bütün sürümler 1.4-rc2 kararsız sürüm = Başarısız
Dirt 3 = Wine bütün sürümler 1.4-rc2 kararsız sürüm = Başarısız

Not: Bunlar aylar süren denemeler, araştırmalar ve Linux ve Mac OS X işletim sistemleri üzerinde denenmiştir.
www.tckemal.ist

XRumer

Geçtiğimiz aylarda bir kaç oyunu deneyip çalıştırmıştım. İşte ekran görüntüleri:

Tropico 4

Crysis 2

Prince of Persia 4

iclokleark

Alıntı yapılan: Deadpool - 04 Mayıs 2011 - 21:29:37
Madem herkes çalıştırdığı oyunları yazmış bende yazayım :).Red Alert 3 kusursuz bir şekilde çalışmakta herhangi bir ek işlem yapmaya da gerek yok.Bunun dışında şu anda makinede yüklü olan Star Wars Knights of the Old Republic, Plants vs Zombies, World of Warcraft yine kusursuz çalışıyor. Yeni oyunları yükledikçe burada sizinle paylaşırım arkadaşlar. Sırada deneyeceğim birkaç tane eski oyun var Painkiller, Call of Duty World At War. Ha birde unutmadan internette denk gelmiştim bir ara insanlar Crysis çalıştırıyorlar :D wine gün geçtikçe daha iyi oluyor. Herkese bol linuxlu günler :).

Kardeşim gözünü seveyim Red Alert 3 ü nasıl çalıştırdın ben playonlinux ile denedim wine ile kuruyor zaten ama bir türlü yazılar gelmiyor videolar resimler herşey çıkıyor ama yazılar yok detaylı anlatırsan sevinirim

burakuguz

Arkadaşlar ben FİFA 11 yükledim masaüstüne wine simgesiyle geldi çift tıklıyorum ekran kararıp tekrar geliyo ama hiç bir şey olmuyor.Kurulumu yaptım fnish filan dedim dosya yolunu bulamadığımdan crack yapamadım bir yardımcı olurmusunuz?

heartsmagic

Yapmak istediğin şeyi zaten onaylamadığımız için sana yardımcı olamayız @burakuguz. Wine her lisanslı uygulamaya bile %100 destek veremiyorken, lisanslı olmayanların akıbeti pek belli değil ne yazık ki.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: burakuguz - 02 Ağustos 2012 - 22:58:11
Arkadaşlar ben FİFA 11 yükledim masaüstüne wine simgesiyle geldi çift tıklıyorum ekran kararıp tekrar *geliyor ama hiç bir şey olmuyor.Kurulumu yaptım fnish filan dedim dosya yolunu bulamadığımdan ***** yapamadım bir yardımcı olurmusunuz?

www.winehq.com üzerinden fifa oyununu aratıp gerekli olarak yazılan paketleri winetricks ile kur.

Düzenleme: pardon sorunuza cevap olmadı uygulamalardaki browse c olana tıkla veya kullanıcı klasörünüze girip kde için ctrl +  . (nokta) diğerleri için ise ctrl + h yaparak gizli olan .wine klasörüne erişip drive_c altında bulabilirsiniz.
www.tckemal.ist

burakuguz

bilgilendirme teşekkürler @heartsmagic
@KemalALKIN yardımlarınız için teşekkürler hallettim