Directx destekli Wine ile Çeşitli Oyunlar (PrinceofPersia-SandsofTime Eklendi)

Başlatan deccal1304, 06 Ocak 2009 - 00:52:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xwes

Other'i seçerek de denedim olmadi. Zaten benim mount ettigim nokta da bu seçenekler arasinda vardi fakat çalişmiyordu. Siz prince of persia 2008 kurdunuz degil mi? Eski surum degil yani...

raskolnikov

Alıntı yapılan: xwes - 09 Mart 2009 - 00:07:02
Other'i seçerek de denedim olmadi. Zaten benim mount ettigim nokta da bu seçenekler arasinda vardi fakat çalişmiyordu. Siz prince of persia 2008 kurdunuz degil mi? Eski surum degil yani...
Eski sürüm değil 2008'i kurdum ama deneme amaçlı 10 dakika oynadıktan sonra tekrar sildim. Siz Cd'yi yazıp deneyim diyeceğim ama oyun 6-7 gb boyutunda. Wine ile ben de çalıştıramamıştım ama playonlinux ile çok sorunsuz. Ayrıca sitesinden playonlinux sürümünü kontrol edin belki yeni sürüm gelmiş olabilir.
"Sevginin gücü, güce olan sevgiyi yendiğinde, dünya barışı tanıyacak..."
-Sri Chinmoy Ghose-

Malik

@xwes

ama oyun ubuntuda biraz donarak oynanabiliyor. bende yükledim ama oynanacak gibi değil. hele ki dövüş sahnelerinde extra ışıldamalar olduğunda çok donuyor. windows da böyle bir sorun olmadı bende. gayet rahat oynandı. keşke ubuntuda da öyle olsa.
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

xwes

Wine HQ'da da pek iyi çalişmadigi soyleniyor zaten. Neyse ben eski surumune bir bakayim o zaman.
Teşekkurler..

Felâsife

Oyunlarla hiç aram olmasa da insan bir baba olunca ve çoğunuzda ben ya sims3  istiyorum yada windows istiyorum diye tutturursa :D mecbur oyunlara dalıyorsunuz.
Dün iki oyun kurdum wine'ye birinin adı Dreamfall'mış, birininde sims3 diye tamamen arıza bir oyunmuş ki bir takım hatalar verip durdu.
En sonunda onları aştım ve şu an 2 oyunda Pardus ve Debian altında wine ile sorunsuzca çalışıyor.

Kızım artık windows ağıtları yerine, Linux şarkıları söylüyor. :D
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

heartsmagic

Alıntı yapılan: mono - 22 Temmuz 2009 - 13:23:34
Kızım artık windows ağıtları yerine, Linux şarkıları söylüyor. :D

Ne mutlu sana :)
Darısı tüm babaların başına.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Vladmir

wine ile tactical ops kurdum sorunsuz çalışıyor ve counter strike alternatifi bir oyun ben urban terrora pek ısınamadım ve bu arada tactical ops oynuyorum

xwes

Alıntı yapılan: Vladmir - 23 Temmuz 2009 - 18:42:28
wine ile tactical ops kurdum sorunsuz çalışıyor ve counter strike alternatifi bir oyun ben urban terrora pek ısınamadım ve bu arada tactical ops oynuyorum
Bir ara counter strike kurmuştum, denemek amaciyla. Tamamen sorunsuz çalişmişti bende. (bir tek kisayol tuşlarini degiştirmem gerekmişti) Eger tactical ops oynamanizin sebebi counter oynayamadiginiz için alternarif aramaniz ise, bunu bilmek istersiniz diye duşundum.

Vladmir

bende daha önce counter kurmuştum ancak çok fazla takılıyordu ve çok fazla kasıyordu

xwes

Alıntı yapılan: Vladmir - 23 Temmuz 2009 - 21:54:00
bende daha önce counter kurmuştum ancak çok fazla takılıyordu ve çok fazla kasıyordu
Yanliş hatirlamiyorsam kurdugum 1.6 idi. performansi gayet normaldi.

maydin95

arkdaşlar plyonlinux varya onu kursak winedan daha iyi şeyler yapabilirmi ayrıca deccal diyorki kurmaya çakışıyorum diyorda  ayar falan yapıyorsa nereden yapıyor
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

kalender

arkadaşlar benim wine konusunda anlamadığım oyunu çalıştırırken uyumluluk olayı yani hangi oyunda win2000 hangisinde xp neye göre karar vereceğiz yada hep win2000  demi olacak bunun ölçüsü nedir bilen var mı?
Dal Rüzgara Küskün Değildir Ama Kırılmıştır Bir Kere!

beyoglu

hadi oyunu kurdum oynayabiliyorum diyelim. online işlemleri kullanabilirmiyim? fifa online ye baglanabilirmiyim mesela

xwes

Evet çogu zaman online da oynabiliyoruz. Tabi bu aslinda oyunun ne kadar iyi çaliştirilabilidigine bagli. @kalender, ben genelde windows modunu degiştirmiyorum. Ama bazi programlari kurarken ozel ayarlamalar gerekebiliyor, boyle durumlarda zaten kurulum açiklamalarinda bahsediliyor. Belli bir algoritma yok yani.

tanerim

Call of Duty 4 Modern Warfare 2 yi çalıştırdım ben. Ama mouse la adamı yönlendirme yapamıyorum bir türlü. Mouse sol tuşu ile ateş edebiliyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim...

ZooM

If I was your vampyre...

Göktürk

anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

ersinkandemir

Where there's a shell, there's a way.

Yiğit Ateş

maydin95

Track Mania Nations - Wine 1.1.42

Yalnız Windows 7 deki program dosyaları dizininden çalıştırdım. Kurulum yapmadım Wine ile.

Sağ üstten tam ekran yapınca netlik eski haline dönüyor. İnternetten oynanabiliyor.

Vexille

Alıntı yapılan: zeitgeist - 06 Ocak 2009 - 01:44:54
O halde bana iyi eğlenceler demek düşüyor.
dostum halen gülüyorum sesli bir şekilde :D

peki bu wine' ın yanına mutlaka playonlinux kurulmalımı?

Göktürk

ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

Göktürk

Ekremx

tekken8

ölümsüz olmak için yüreğini koyman gerek.