Directx destekli Wine ile Çeşitli Oyunlar (PrinceofPersia-SandsofTime Eklendi)

Başlatan deccal1304, 06 Ocak 2009 - 00:52:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

telecaster

Çalışan oyun(lar):
Counter-Strike 1.6 (Half-Life Dahil)
Red Alert 2 & 3
Fifa 2007
Gta 3 & 4 & San Andreas & Vice City
Need For Speed Carbon

Çalışmayan oyun(lar):
Pes 5,6,7,8,9,10,11,12 (hepsini teker teker denedim olmadı)
Need For Speed Shift
Fifa 2005,2006

directx 9.0c ile denediklerim bunlar. wine versiyonum 1.1.34.

KemalALKIN

Evet arkadaşlar uzun bir süre sonra tekrar sizlerle çalıştırma ve çalıştırama durumu olan oyunları ve winehq emülatör sürümlerini sizlerle paylaşmış olacağım.
İşte başlıyoruz:

Oyun Adı - WineHQ Sürümü - Platform - Durum
Fifa 2013 - WineHQ 1.5.15 - MAC / OS X - Çalışıyor (Tamamen çalışıyor)
Pro Evolution Soccer 2013 - WineHQ 1.5.15 - MAC / OS X - Çalışıyor (Tamamen çalışıyor)
Counter Strike Source (v34) - WineHQ 1.5.15 - MAC / OS X - Çalışıyor (Tamamen çalışıyor)

Ek olarak:
Call Of Duty 8 Modern Warfare 3 - WineHQ 1.5.15 - MAC / OS X - Çalışıyor (Tamamen çalışıyor ancak harici olarak ek bir program ile online oynama yazılımı çalışmıyor)
OnLive (online bulut sistem oyun oynama) - WineHQ 1.5.15 - MAC / OS X - Çalışıyor (1.5.13 sürümünde denemeyin hata alırsınız!)
Need For Speed World Play4Free - WineHQ 1.5.15 - MAC / OS X - Çalışıyor (Ancak oyuna direk giriş olmuyor illaki güncelleme yaparak girmek gerekiyor)
Battlefield Play4Free - WineHQ 1.5.15 - MAC / OS X - Çalışıyor (Ancak tamamen değil)
www.tckemal.ist

Sametkk

Aslında kurulum adımlarını ve kurulumdan sonra nasıl crack yapılacağını da anlatsanız iyi olurdu.

heartsmagic

Alıntı yapılan: Sametkk - 30 Kasım 2012 - 20:32:32
Aslında kurulum adımlarını ve kurulumdan sonra nasıl ***** yapılacağını da anlatsanız iyi olurdu.

Kurulum adımları neyse de, son söylediğin şeyi sormuş olma bence sen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

KemalALKIN

Sametkk

Sorduğunuz şey eğer wine (sanal windowsun) c sürücüsü ve içeriğine girmek ise (program files vb...) browse c isimli şeyi uygulamalarınızdan bulun veya bir dosya görüntüleme penceresi açın örneğin (başlangıç veya kullanıcı klasörü olarak geçer) oradayken şu konuma ulaşın: /home/kullanıcıadı/.wine/drive_c/ böyle giriş yapınca direkt klasik windows klasörlerini görürsün ve istediğin yere girersin.

Not: Browse C olayını ister unity ubuntu kullanıyorsanız ubuntu logosuna tıklayıp browse yazıp görün istersenizde eğer farklı bir sistem ise o sistemin arayüzündeki windows ismiyle söyleyeyim başlatına tıklayıp menüden wine menüsü içinde bulunan browse c olana tıklayın direkt girin.
www.tckemal.ist

odyssey

@KemalALKIN

İyi güzelde paylaştığınız tüm oyunları denediğiniz sistem Macintosh
Bizde yokki  ;D

Biz GNU/Linux kullanıcısıyız

KemalALKIN

odyssey

Alakası yok kardeşim. Wine sürümü ve kullandığınız paketler (directx vb) birde yaptığınız ek ufak ayarlara bağlı olarak sonuç veriyor winehq :). Sadece tek fark os x yani eski adıyla mac os x sisteminde X11 ayrı şekilde ve ek olarak XQuartz diye bir X birimi var XQuartz ile daha iyi fps ve sonuç alınıyor o birimden çalışan winehq vb. yazılımlar için. Linux ve BSD üzerinde ise Xorg=X11 şeklinde sisteme entegre/birleşmiş şekilde gelen bir X11 birimi var yani os x olayında ayrıyetten bazı program ve winehq için kullanıyoruz X11 veya XQuartz denilen X birimlerini. OS X = BSD ve Unix dünyasının en gelişmiş sistemi. Eğer sistemin iç işleyişini ve kullandığı farklı şeyleri Linux ailesinden bazı insanlar çok iyi bilse ve ondan ilham alsa inan Linux OS X sistemini geçebilir örneğin programlar ve genel sürücü türü olan kext isimli sürücüler bildiğiniz paket içinde paket ve klasör yapısı gibi ama tek başlarına yetiyorlar. Ayrıca Linux, BSD gibi Unix dünyasındaki bundle vb sürücü ve parçaları ve dosya sisteminede sahip OS X :). Eğer elimde gerçek yani orijinal apple macintosh olsa daha iyi grafik sonuçları alabilirim ama parada yok ve hackintosh denen yani normal bilgisayarda mac os x olayında ekran kartını emülatörler pek iyi tanıyamabiliyor :D.
www.tckemal.ist

if

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 02 Aralık 2012 - 22:33:26
OS X = BSD ve Unix dünyasının en gelişmiş sistemi.

Nasıl en gelişmişi? Kıstaslarınız neler?  İşletim sisteminin gelişmişliğini hangi araçlarla nasıl ölçüyorsunuz?

KemalALKIN

if

Unix dünyası derken daha çok BSD dağıtımları ile olan farklarına göre söylemekteyim. Ha şimdi diyeceksiniz o şirket destekli vb. evet böyle ama ben genede seviyorum. Apple'cı değilim ancak sempati duymaktayım. Linux sevgim ve sempatim ise zaten ilk Windows dışı sistem olarak onunla tanışmamdan beri var.

Kıstaslara değinirsek; ben daha önceki yorumlarımdaki gibi görselliğe çok önem veriyorum ve son kullanıcı için apple uygulamalarını kurmak daha basit sürükle ve bırak şeklinde kuruluyor %90'lık bir yazılım kesimi. Evet Unix dediğimizde Linux sistemide içine giriyor haliyle (Minix -->> Linux) ancak ben görsel açıdan ve sürücü vb yapılarından dolayı lider görüyorum kendisini. Zaten sloganıda bu: " Dünya'nın en gelişmiş işletim sistemi " ben sloganına veya sempatizanlığına göre sevmedim bizzat kendim orijinal olmasada denedim ve 1-2 sene önce macintosh bir aygıtıda görüp denemiştim bir akrabamda. Ha tabi Linux ve diğer dağıtımların daha çok platform daha çok geliştirici say say bitmez özellikleri var ve bunlar varda var ancak ben en önce görsellik sonrada kullanım olarak incelediğimden ve kendi düşüncem olduğundan böyle bir ileti yazdım. Şimdi gene apple vs ... şeklinde konuşmalara girmek istemiyorum. Benim şahsi fikrim bu ve kendi genel konuşma tarzımdır. İsteyen destekler istemeyen desteklemez. Ben sadece arkadaşa biraz açıklama yaptım ve yaparken kendi deneyim ve fikirlerime göre düşüncemi söyledim. Sizin ve bu forumun ne kadar GNU/Linux ve özgür platform destekçisi ve tabikide bizlerden daha üst seviye bilgili olduğunuzu biliyorum ancak kendi düşüncelerimide belirtmekten tereddüt etmem. Bu dünyada artık çoğu şey görünüşüne göre işliyor benide etkiledi.

Her sistemi severim ve denerim. Süreklide sistem değiştirdiğim (işletim sistemi) ve bazende birlikte hepsini kullandığım oluyor. Şu sıra Ubuntu sistemi ile yaşamaktayım. Gayette memnunum. Kısacası Windows olmasında ne olursa olsun politikasına geçmiş bulunmaktayım.

Not: Kusura bakmayın çok uzattım ve tekrar eden izahlarım olmuş olabilir şimdiden özür dilerim bir hatam varsa.
www.tckemal.ist

agg1401

Ben de aile baskıksı olmasa rahatça geçeceğim. Çok sık oynadığım tek oyun var, o da Re-Volt eksiksi çalışıyor ama sonuç çalışıyor. PES 2012'yi deneyenler var mı ?

KemalALKIN

Alıntı yapılan: agg1401 - 22 Ocak 2014 - 08:33:57
Ben de aile baskıksı olmasa rahatça geçeceğim. Çok sık oynadığım tek oyun var, o da Re-Volt eksiksi çalışıyor ama sonuç çalışıyor. PES 2012'yi deneyenler var mı ?
PES 13 dahil çalışıyor bende. 14 ile pek ilgilenmedim.
www.tckemal.ist

onur3194

Knight online pvp oynayan arkdaşlar oyunu wine ile açabildiniz mi?

Reverser

@onur3194, Wine kullanımı için sudo e-dergimizin şu anki sayısına bir bakın.

XFCE ROCKS !