Gparted Live Açılmıyor

Başlatan ubntgnc, 24 Mart 2018 - 11:49:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ubntgnc

Harddiskimi bölümlendirmek için Gparted Live'ı bootable olarak usb'ye yazdırdım ve bilgisayarı yeniden başlattım. Gparted açıldı, klavye ayarlarını seçtim ve sonrası gelmedi, resimdeki yerde kaldı. Usb'ye yazdırırken hata mı oldu acaba ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Mart 2018 - 12:02:54

Resimi koyamadım o yüzden yazıcam.

Debian GNU/Linux  buster/sid debian tty1
debian login: user(automatic login)
Linux debian 4.15.0-1-686 #1 SMP debian 4.15.4-1 (2018-02-18) i686

The programs icluded with the  Debian GNU/Linux system are free software the exact distrubution terms for each program are described in the individual files in  /usr/share/doc/#/copyright.

Debian GNU/Linux come with ABSOLUTELY NO WARRANTY , to the extent permitted by applicable law.

illedelinux

Live yerine kurulu sistemden ve Gparted yazılımı ile yapabilirsin veya başka bir dağıtımın live oturumdan da aynısını yaparsın.
Kurulu değilse kurun.
sudo apt-get install gparted
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

ubntgnc

Gparted var zaten, harddiski Gparted'ta ayırırken bi sıkıntı olur mu dediğinize göre ?

decent

ubntgnc

Öneriniz için teşekkür ederim. Bir de usb bootlamak için unetbootin dışında bir program önerir misiniz ?

lnxdev

Mintstick'e bir göz atın isterseniz yada Etcher.

ubntgnc

Etcher'ı kullandım, iyiymiş ama Windows iso dosyasını usb'ye yazdırmak için hangi programı kullanmalıyım ? Winusb'yi kurmayı denedim fakat olmadı.

lnxdev

[mention=637727]@ubntgnc[/mention], forumda anlatımı mevcut bir konu var. Şu bağıntıya bir bakın;

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=52393.msg595018#msg595018

ubntgnc

2 gündür Ubuntu yanına Windows kurmaya çalışıyordum, teşekkür ederim.