Ubuntuda birden fazla komutu tek script ile çalıştırma

Başlatan Kn0ax, 22 Mart 2018 - 17:16:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kn0ax

Arkadaşlar bir proje ile ilgileniyorum'da fakat sunucuları codeanywhere dan alıyorum yapmam gereken sırasıyla ubuntu güncelleyip apache2 ve php5 kurulumunu ayrıca server.php adlı bir dosyayı da /var/www/html konumuna atabilecek bir script yapmaya çalıştım fakat beceremedim komutları aşşağıya bırakıyorum yardımcı olabilecek olursa sevinirim  :)
sudo apt-get update
sudo apt-get install apache2
sudo apt-get install php5 libapache2-mod-php5 php5-mcrypt
sudo apt-get install unrar
sudo mv server.php /var/www/html

şimdiden teşekkür ederim iyi günler, forumlar dilerim.

freeman

Ne gibi bir hata alıyorsunuz ki?

#/bin/bash
apt-get update
apt-get install -y apache2
apt-get install -y php5 libapache2-mod-php5 php5-mcrypt
apt-get install -y unrar
mv server.php /var/www/ht

Terminalden
sudo chmod +x <betik_ismi.sh>komutunu verip, betiği
sudo ./<betik_ismi.sh>
şeklinde çağırmayı deneyiniz.
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

.py

olsa olsa server.php den doğan bir hatadır. betiği server.php dosyasının olduğu dizinde mi çalıştırıyorsun? eğer başka bir dizinden betiği çalıştırıyorsanız betiğe php dosyasının tam yolunu girin.

Kn0ax

Tekrar sağolun fakat bash'e unrar komutunu eklediğimde sıkıntı çıkarıyor
UNRAR 5.00 beta 8 freeware      Copyright (c) 1993-2013 Alexander Roshal

Cannot open vps.rar
No such file or directory
No files to extract

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Mart 2018 - 18:21:22

@.py yardım edersen sevinirim

.py

bash betik hiç yazmadım ama ingilizce çevirisini yapabilirim şu uyarıları almışsınız "Böyle bir dosya ya da dizin yok" gibi bir hata "dosyanın açılamadığına" dair bir uyarı vermiş burdan benim anladığım dosya ismi yanlış yada gerçekte böyle bir dosya yok. 

if

@Kn0ax, yapmak istediğinizle bize verdiğiniz komutlar arasında bir uyuşmazlık var. unrar'ı neden kuruyorsunuz? Çıktıda vps.rar dosyasını açmaya çalıştığınız görülüyor. Tam olarak ne yapıyorsunuz?