Python dilinde kendimi geliştirmek istiyorum

Başlatan sanalpchome, 17 Mart 2018 - 02:57:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sanalpchome

Python programlama dilinde uzman olacak kadar çok iyi öğrenmek istiyorum.Elimdeki kaynakların hepsinden ilk konuyu okuyup aklımda kalanları deftere yazdıktan sonra bilgisayarda çalıştırıp en son pythonla ilgili pdf oluşturmak istiyorum.Başka bir konuya geçtiğimde işlemi tekrar edeceğim

Yani şöyle:
-Kaynakları okurken 1. tekrar
-Aklımda kalanları deftere not olarak yazarken 2. tekrar
-Kodları bilgisayarda çalıştırdığımda 3. tekrar
-Defterdeki notları pdf oluşturduğum zaman 4. tekrar olmuş olacak.

pdf başarılı olursa internette bile satabilirim  :)

Bu söylediklerimin güzel düşünce olduğuna inanıyorum ama üniversite derslerin yüzünden pek zamanım kalmıyor. Yaz ayına ertelemeyi düşünüyorum.

Gerçekten böyle yaparsam uzman olacak kadar yeterli bilgiye sahip olur muyum ?

ekremsenturk

Güzel bir fikir. Bence uygulamaya hemen başla. Günün birinde uzman olursun tabiiki. Ama bu yaz olmazsın.

szgnblt

kodcubey

@sanalpchome merhaba bu söylediklerini yap tabi ancak reel bir projede neler yapabileceğini görmen gerek mesela bir problem var önünde tamam syntax olarak yeterli olursun bu söyediklerinde ama ne zaman nasıl kullanıcaksın yada hangi algoritmayı izlemen gerektiği konusunda yetersiz kalabilirsin. Bunun için bol bol proje geliştir. yapay zeka alanında çalışmak istersen mesela gidip bir yolda kendi gidebilen bir araç sümülasyon programı yapabilirsin :) şimdiden başarılar.
~ Kitap okumadan daha iyi olmak isteyenler, birde uyuyarak denesin ~