Xubuntu ya Themes Paketlerini Nasıl Kururum

Başlatan Robinson_Crusoe, 10 Mart 2018 - 12:10:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Robinson_Crusoe

Arkadaşlar terminal ekranına bu komutu yazdım,

sudo apt-get install xubuntu-desktop

Çıktısı bu şekilde,

Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti     
xubuntu-desktop zaten en yeni sürümde (2.218).
0 paket yükseltilecek, 0 yeni paket kurulacak, 0 paket kaldırılacak ve 0 paket yükseltilmeyecek.

Buradaki tema paketini indiridm ama kuramadım, nasıl kurarım bu paketi,

https://www.xfce-look.org/content/show.php/Rele?content=77260
Herif manyak yüzünden belli,

xzeeb

Sanirim tema kurup ozellestirmek istiyorsun, ama yanlis yoldan yapiyorsun. Terminal ekranini okuduysan eger o paket zaten hali hazirda kurulu. Senin kurman gereken o paket degil. Siteye gidip ilk once temayi indirmelisin ya da wget kullanarak indir hangisiyle yapabiliyorsan. Buyur linkini ben buraya birakayim. Sonrasinda kurulum yapmalisin. Eger istersen ingilizce olarak bu sorunun cevabi verilmis ordan bakabilirsin. https://askubuntu.com/questions/660768/how-can-i-install-new-themes-on-xubuntu He anlamiyorum dersen anlatayim.

• Temayi herhangi bi yere cikart
  • Tema dosyasini /usr/share/themes klasorune kopyala
  • Tema ayarlarini ac. Gorunume git. Temanin adini digerlerinin arasinda bulabilirsin. Birisini sec.

lubuntu

[mention=637387]@Robinson_Crusoe[/mention] home klasörüne ".themes" adlı klasör yarat. sonrasında indirdiğin tema dosylarını arşivden çıkarıp, bu klasöre at. Başına nokta koyduğumuz için klasörü gizli klasör olarak yaratmakta. Gizli klasörleri görmek için, dosya yöneticisinde ctrl+h tuş kombinasyonunu kullanmalısın.

Robinson_Crusoe

Detaylı anlatımınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar ama indirdiğim dosyayı /usr/share/themes/ klasörüne kopyala yapıştır yapamıyorum, :(
Herif manyak yüzünden belli,

lubuntu

[mention=637478]@Robinson_Crusoe[/mention] benim yukarıda anlattığım gibi yap. home klasörüne oluşturacaksın.