Ubuntu 17.10 ve Bir Takim Sorunlar

Başlatan ghisloine, 05 Mart 2018 - 01:36:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ghisloine

Oncelikle herkese merhaba,

Win10 kullanicisiyken bir gun durduk yere cokmesi sonucu Ubuntu kullanimina basladim ancak Win10'u silmedim.Gecenlerde SSD'ye kurulu olan win10'u silip ubuntu 16.04.LTS yukledim.Kendisinde Suspend edemiyordum.Daha sonra uefi modunda zorda olsa 17.10'a gecis yaptim ancak yine gecemiyorum.Kernel ve Nvidia guncellemelerini yaptim.
-Asus N551JW kullaniyorum.
-Ubuntu 17.10 kurulumunu 128gb SSD icine yaptim 1 TB hdd yi ext4 olarak formatladim kendim elle icine atiyorum.
Kernel 4.15.7-041507-generic ve Nvidia 390.25 surumunu kullaniyorum.Foruma yeni uye oldugumdan arastirip bakmamazlik etmedim google 3.sayfasina kadar arastirdim.Bahcesehir Bilgisayar Muhendisligindeyim yabanci da degilim bilgisayarlara ancak halledemiyorum ve arastirmak cok zamanimi aliyor.Karsilastigim ve Suspendi belki etkileyebilecek diye dusundugum durumlar sunlardir;
-Error parsing PCC subspaces from PCCT hatasi aliyorum baslangicta.
-Wlp6s0: failed to remove key (1, ff:ff:ff:ff:ff:ff) from hardware (-22) Kapanislarda ya da reboot edisimde bunu aliyorum 17.10 ile gelen bir hata sanirim oncesinde yoktu.

Onun disinda GRUB ekraninda 10 sn bekleme suresi disinda 1-2 saniye hareket etmezsem ekranda sol kosede siyah bir kare olusuyor secenekler gozukmuyor otomatikman GRUB ekranindan cikiyor.Ayni sekilde GRUB ekraninda asagi yukari hareket ettikce goruntu kayiyor hareket ediyor bozuluyor gibi.

Yardiminizi esirgemezseniz cok sevinirim
Cok tesekkur ederim
-

if

meda

Öntanımlı gelen çekirdek ve sürücüleri kullanmanız sistem kararlılığı için önemli. Diğer taraftan BİOS güncellemeniz fayda sağalayabilir.  Güncellik istiyorsanız Manjaro tavsiye edebilirim.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"