[Çözüldü] Farklı bir uygulama seçmek

Başlatan semih85, 05 Mart 2018 - 00:32:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

semih85

Ben birlikte açtan sonra farklı bir uygulama seçmek istiyorum. Fakat başka bir uygulama seç dediğim zaman istediğim uygulamanın çalışma imajını nerden bulacağım. Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Aşağıya resim bırakıyorum

[eklenti yönetici tarafından silindi]
~ hoşça'kal'

Sistem İşlemci; core i5 ekran kartı: nvidia geforce GTX920M Ram: 4GB DDR3 HDD: 320GB

systmrrr

resimden yola cikarak. zaten baska uygulama acmayi secince otomatik olarak magnet baglantilarini calistirabilecek uygulamalae listelenir. sistemde magnet baglantisini destekleyen sadecw transmission oldugu icin o geliyor sadece. magnet baglantisini baska bir programda calistirmak istiyorsan magneti destekleyen baska program kurmalisin.

ya da şu sekilde sorayim magneti baska programda mi calistirmak istiyorsun?

semih85

Alıntı yapılan: systmrrrresimden yola cikarak. zaten baska uygulama acmayi secince otomatik olarak magnet baglantilarini calistirabilecek uygulamalae listelenir. sistemde magnet baglantisini destekleyen sadecw transmission oldugu icin o geliyor sadece. magnet baglantisini baska bir programda calistirmak istiyorsan magneti destekleyen baska program kurmalisin.

evet magneti Vuze ile açmak istiyorum. Fakat oradaki listede yok. Kendim bulmam gerekiyor ama resimdeki "seç"e bastığım zaman bana programı göstermemi istiyor ama ben vuze programını gösteremiyorum nerede olduğunu bilmiyorum. Vuze klasörünü buluyorum ama hangisini göstereceğimi bilmiyorum.
~ hoşça'kal'

Sistem İşlemci; core i5 ekran kartı: nvidia geforce GTX920M Ram: 4GB DDR3 HDD: 320GB

systmrrr

Alıntı yapılan: semih85 - 05 Mart 2018 - 15:27:13
Alıntı yapılan: systmrrrresimden yola cikarak. zaten baska uygulama acmayi secince otomatik olarak magnet baglantilarini calistirabilecek uygulamalae listelenir. sistemde magnet baglantisini destekleyen sadecw transmission oldugu icin o geliyor sadece. magnet baglantisini baska bir programda calistirmak istiyorsan magneti destekleyen baska program kurmalisin.

evet magneti Vuze ile açmak istiyorum. Fakat oradaki listede yok. Kendim bulmam gerekiyor ama resimdeki "seç"e bastığım zaman bana programı göstermemi istiyor ama ben vuze programını gösteremiyorum nerede olduğunu bilmiyorum. Vuze klasörünü buluyorum ama hangisini göstereceğimi bilmiyorum.

vuze magnet baglantisini destekliyor mu ?
destekliyorsa listede gorunmesi lazim
yoksa uygulamaya su dizinle ulasabilirsin.

/usr/share/applications/vuze.....desktop

bu adresi magnete goster calisabilir

semih85

Alıntı yapılan: systmrrrAlıntı yapılan: semih85 - Bugün, 15:27:13Alıntı yapılan: systmrrrresimden yola cikarak. zaten baska uygulama acmayi secince otomatik olarak magnet baglantilarini calistirabilecek uygulamalae listelenir. sistemde magnet baglantisini destekleyen sadecw transmission oldugu icin o geliyor sadece. magnet baglantisini baska bir programda calistirmak istiyorsan magneti destekleyen baska program kurmalisin.

ya da şu sekilde sorayim magneti baska programda mi calistirmak istiyorsun?evet magneti Vuze ile açmak istiyorum. Fakat oradaki listede yok. Kendim bulmam gerekiyor ama resimdeki "seç"e bastığım zaman bana programı göstermemi istiyor ama ben vuze programını gösteremiyorum nerede olduğunu bilmiyorum. Vuze klasörünü buluyorum ama hangisini göstereceğimi bilmiyorum.
vuze magnet baglantisini destekliyor mu ?
destekliyorsa listede gorunmesi lazim
yoksa uygulamaya su dizinle ulasabilirsin.

/usr/share/applications/vuze.....desktop

bu adresi magnete goster calisabilir

Evet destekliyor. Siteden magnetin urlsini vuze gösterdiğim zaman indirme başlıyor ama ben direk magnete tıkladım zaman seç listesinde vuze gözüksün istiyorum. Şuan Pc'nin başında değilim ilerleyen saatlerde dediğiniz deneyip buraya yazarım. Cevap için teşekkürler.
~ hoşça'kal'

Khan

/bin veya /usr/bin içinde uygulamanın dosyasını gösterebilirsin.

semih85

Alıntı yapılan: Khan/bin veya /usr/bin içinde uygulamanın dosyasını gösterebilirsin.
Teşekkürler deneyeceğim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Mart 2018 - 00:57:24

dedikleriniz  işe yaradı. Teşekkürler
~ hoşça'kal'