libsodium18 ve libsodium23 çakışması

Başlatan marslı, 02 Mart 2018 - 15:40:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

marslı

Merhaba arkadaşlar.
çakışan iki paket var ve ben bu iki paketi kurmak zorundayım. Sistemime keepassxc kurmak istiyorum. PPA deposunu ekledim. libsodium18 paketi kurulu olduğu için keepassxc kurulmuyor. Bu iki pakette benim için önemli. Birisi dnscrypt, curlew tarafından kullanılıyor. Kaldırınca onları da kaldırmak zorunda kalıyorum. İki paketi aynı anda kurmanın yolu yok mu?

speakerXXL

Madem çakışma var, snap sürümünü kurmayı deneyin. https://uappexplorer.com/snap/ubuntu/keepassxc

Snap uygulaması kurmak için öncelikle sistemine snapd paketini kurmalısınız. Ardından aşağıdaki komutla kurulum yapabilirsiniz.

snap install keepassxc

Aynı uygulamanın AppImage sürümü de varmış, bunu kullanmak daha basit. Buradan AppImage uzantılı dosyayı indirip çalıştırma izni verin, ardından indirdiğiniz dosyaya çift tıklayarak çalıştırmanız yeterli.

Ayrıca ilgili paketlerin confilict bölümlerini inceledim, libsodium23 paketinin control dosyasında libsodium18 paketi ile çakışıp kaldırılmasını gerektiren bir şeye rastlamadım. Çakışma kurulum sırasında içerilen aynı dosyalar sebiyle mi oluyor, üstüne yazma vb. uyarısı mı alıyorsunuz?

marslı

Her iki paketi kurmaya çalıştığımda apt-get install -f çalıştır diyordu nasıl çakışıyor bende anlamış değildim. Her iki paketi kaldırıp yeniden kurunca sorun çıkmadı. Şu an sorunsuz çalışıyor. Saol @speakerXXL