Linux Grub Error 15 hatası

Başlatan Safaka2006, 28 Şubat 2018 - 01:00:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Safaka2006

Merhaba Dostlar...

Bilgisayarımda FDM4000 IDE Slottu bir memory stick var... resimde de görüldüğü gibi...

bu memory stick'in içinde digitalis firmasının yüklemiş olduğu stellarium programı var.... bu program linux tabanlı sanırım bir setup başlangıç programı...
yani kısaca bilgisayarı başlattığımda direk olarak program açılıyor...

bu arada bilgisayar bir projeksiyon cihazına bağlı olarak çalışıyor.

soruna gelecek olursak,

2 gün önce bilgisayarı açtık, program açıldı ve sonrasında bilgisayarın arkasına bir adet usb bellek taktık. projeksiyon cihazındaki menü düğmesine basınca programın olduğu ekran değişti ve projeksiyon cihazının kendi menü ekranı geldi. (tabi biz bu durumu bir süre sonra farkettik) zaman sonra bilgisayar kapandı diyerek aç ma kapatma tuşuna uzun süreçli basarak tekrar çalıştırmayı denedik ama karşımıza gelen ekran aşağıdaki resimdeki gibidir.

GRUB Loading Stage 1.5

GRUB Loading, Please Wait...

Error 15

şimdi sonuç olarak, bu memory stick içindeki programın yeniden açılmamış setup dosyasına ulaşmam çok zor,  yani bu hatayı düzeltip bilgisayarımı yeniden açabilir miyim ?

bu konuda yardımlarınızı bekliyorum...

Şimdiden Çok Teşekkür Ederim :)

[eklenti yönetici tarafından silindi]

illedelinux

Durum hem kolay hem zor gibi görünüyor, sistem açılması için grup aradığı dosyayı bulamıyor,eğer bu bir grup2 dosyası ise ve elinizde herhangi bir GNU/Linux canlı (live) usbsi varsa grup yüklemeyi deneyin.
Şimdi vereceğim komutlar uzun ve hata yapma durumunuz var bu yüzden en iyisi ve daha kolayı bir GNU/Linux kurulumu yapın, kurulum yapınca grubu kuracağı için sisteminiz de açılacaktır.
Alttaki bağlantıdan 16.04.3 sürüm numaralı bir dağıtım seçin, usbye yazdırın ve kurulumu gerçekleştirin.
http://releases.ubuntu.com/ 

Ayrıca burada aynı sorun yaşanmış ve çözülmüş, onu da inceleyin isterseniz, gerçi o da aynı yöntemle yani grup kurulumu ile çözmüş.
https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1746838 
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...