Karşılanmayan Bağımlılıklar -f kullanmayı deneyin.

Başlatan Hayalet Kalem, 20 Şubat 2018 - 19:20:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hayalet Kalem

Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar,iyi akşamlar diliyorum.Kısa bir süre içerisinde yeni bir bilgisayar aldım Monster Abra V10.3 kullanıyorum.Nedense hiç bir şekilde Windows 10'da huzur bulamadım bu bilgisayarda bende yıllar önce kurduğum denediğim güzel vakitler geçirmek istediğim Linux dağıtımlarına tekrar adım atmak istedim Linux Mint kurulumunda donma,Manjaro kurulumunda hata derken soluğu Elementary OS'u başarılı bir şekilde kurabilerek alabildim.Ufak bir konfigürasyonla uzun vadeli sistemi kullanabileceğimi hissediyorum.

Spotify,Discord ve Steam kurmak istedim ve ikisinin de .deb dosyalarını kendi web sitelerinden indirdim.Gdebi kullanarak .deb paketlerini kurdum.Discord ve Spotify aslanlar gibi çalıştı fakat Steam çok daha öncesinde olduğu gibi 32bit kütüphaneleri ile ilgili problemini yansıttı bende multiarch için gereken komutları kullanmayı denedim ama ne hikmetse bir sonuç elde edemedim ve şimdi apt-get install,upgrade,remove ne yaparsam yapayım Bu sorunları düzeltmek için 'apt-get -f install' komutunu çalıştırmanız gerekebilir.
Aşağıdaki paketler karşılanmamış bağımlılıklara sahip:
cups : Bağımlılıklar: libc-bin (>= 2.13)
locales : Bağımlılıklar: libc-bin (> 2.23)
E: Karşılanmayan bağımlılıklar. -f kullanmayı deneyin.

hatası alıyorum. Böyle bir yerde takıldığım için bende şaşırıyorum en son çare olarak konu açmayı seçtiğimden emin olabilirsiniz.Yardımcı olabilirseniz çok ama çok sevinirim.

illedelinux

Söylediği komut eksik bağımlılıkları kurar, uçbirime girin.
sudo apt-get -f install
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...