Kamera yardım

Başlatan ekremkocak, 18 Şubat 2018 - 15:01:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ekremkocak

Merhaba. Mini pc de  baglı kamerayı görmüyor. /dev/video  yok diyor.. Windows daki gibi sürücüyü oto yükle gibi yükleye bilirmiyiz... Acemiyim .

decent

Uçbirimden paketi yükleyin:
sudo apt install ffmpeg

Yine uçbirimden şu komut ile web kamera açılması gerekiyor..
ffplay -f video4linux2 -i /dev/video0 -video_size 300x225 -fflags nobuffer

ekremkocak

Cevabınız için teşekkürler. Ama Maleesef gine "Cannot open video device /dev/video0 no such file or directory hatası veriyor.
kamera mini pc kartına modul olarak ekli markası ve sürücüsü bilmiyorum.. ilk olarak kamerayı pc ye nasıl tanıtacagız?

decent

Peki nasıl bağlı, USB ?
lsusb
ne diyor ?

ekremkocak

Kamera kartın üstünde lsusb de göstermiyor

[eklenti yönetici tarafından silindi]

decent

*Daha fazla bilgiye ihtiyaç var  ;
Alıntı YapMini pc de  baglı kamerayı görmüyor.
cümlesinden başka elde veri yok. Windows tarafında nasıl tanıyor, ismi cismi yok mudur

ekremkocak

Gecen gün android tv box cihazının yanlışlıkla rom nu sildim. Bende Allwinner H3  uyumlu ne kadar android rom varsa hepsini denedim fakat wifi ve kamerayı tanımadılar. Bende  arm debian ve ubuntu yükledim wifi yi calıştırdım fakat kamera ya uygun bir rom bulamadım.  Windowsda aygıt yönetisinde bilinmeyen aygıtların sürücüsünü otomatik netten güncelle gibi bir fonksiyonu yokmu debian ve ubuntuda.

decent

Aygıt hiç tanınmamışsa işimiz zor, bu konu ile uğraşanlar varsa yardımcı olabilir.

plazma

Minipc dediginiz bu urun tam marka modeli nedir (orangepi, bananpi vs)

ekremkocak

HD23 Smart tv box  Allwinner H3 cipset kullanıyor.. Android 4.4.2 yuklu. rtl8188etv/eus 8189 WiFi modulu var ustunde fakar camera modelini bulamadım.
kamera kaplosunda " K2155-HD23-G651 V1.0" yazıyor.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

onparmakfklavye

büyük ihtimal işe yaramaz ama cheese yi yükleyip açmayı denesene

plazma

http://androidpcreview.com/firmware-guide/
Buradan bakin bakalim sizin cihaza uygun rom u varsa onu kurun