Ubuntu Rescue Remix Kurulum

Başlatan Ahmet Bilge, 11 Şubat 2018 - 13:16:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Bilge

Eyy değerli forum ahalisi başlıkta belirttiğim gibi ubuntu rescue remix 12-04 kurmak istiyorum ama  benim gibi çömezlerin anlayabileceği bir şekilde  izah eden anlatan açıklayan ne makale ne resimli bir döküman bulamadım bu konuda yardım edebilecek birileri varmı aranızda.
İşletim sistemide Ubuntu 16.04.3. yardımcı olursanız sevinirim saygılar. Ahmet Bilge

decent

Güncelliğini yitirmiş bir kurulum için yardım istiyorsun, tam olarak amacını da buraya aktarırsan bilgi sahibi olanlar elinden geleni yapabilir.
Nereye gitmek istediğimizi söylemezsek bize nasıl yol tarifi yapar insanlar ?

Ahmet Bilge

Veri kurtarma ile alakalı bir çalışma yapmak için istiyorum . server disklerini raidli diskleri görebilip içindeki bilgilere ulaşabileceğim bir yöntem üzerinde araştırma yapıyorum. hacklenmiş bir serverdan veri kurtarma çalışması diye özetlesem açabilmiş olurum umarım

@decent |> Düzeltme: Lütfen nezaket sınırlarını koruyalım.

decent

Ahmet Bilge

pardon soruyu yanlış anladım düzeltiyorum windows. teşekkürler

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Şubat 2018 - 15:23:18

Cevabı biraz daha açmaya çalışıyım.  Ben Bilgisayarcıyım bi miktar kendi çapında. Daha önceleride ufak tefek veri kurtarma açılmayan diskleri açma ulaşılamayan disklerden veri kurtarmayla ilgili çalışmalarımız oldu . hem biraz merak hem birazda iş . şimdi elimizde olan bu hacklenmiş server disklerine hiçbişekilde ulaşamıyoruz. göremiyoruz . normal şartlar altında. hiren falan zaten yıllardır kullandığımız yöntemler. bazı verileri diskleride linuz tabanlı knoppix te yada linux kurulu bir makinede bulabildiğimizden yola çıkarak linux işletim sistemli bir makineye ek olarak bağlanmış raidli diskleri bir kurtarma proğramı yardımıyla görebilicekmiyiz diye uğraşıyoruz. normalde linuz ta diskleri halihazırda göremiyoruz. ilave olarakta bir proğram ile çalışarak ulaşabilirmiyiz uğraşındayız.
bu vesile  ile hackleyen şerefsizide deşifre ediyim. bir fatura maili ile içeri girmiş kullanıcıdan servere geçip içini boşaltmış . hatta dahada ileri gidip yedekleme ünitesi synology ide çökertip temizlemiş . mail adreside *****@*.com . tahmin edeceğiniz gibi 2000 euroda fidye istyor . tüm dosyalar şifreli diskler şifreli vs vs. bakalım şans kısmet işte uğraşıyoz. ilginize teşekkürler.

@decent |> Düzenleme : ePosta adresi kaldırıldı.