SSH DOSYASINI SİLDİM.GOOGLE VPS YARDIM

Başlatan benbba12, 10 Şubat 2018 - 00:40:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

benbba12

Merhaba, ubuntu serverimi karıştırırken tahmin ediyorum ssh dosyasını sildim veya değiştirdim.serverin içindekiler benim için önemli.google vps üzerinden kurdum.diskin içine nasıl girebilirim düzeltebilirim?

cloud shell ile ssh anahtarı oluşturduğumda çıkan hata;

Connection Failed, and we are unable to connect VM on port 22.
ERROR: (gcloud.compute.ssh) [/usr/bin/ssh] exited with return code [255].
Could not SSH into the instance.  It is possible that your SSH key has not propagated to the instance yet. Try running this command again.  If you still cannot connect, verify that the firewall and instance are set to accept ssh traffic.

güvelik duvarında port açık.

systmrrr

daha detayli anlatirsaniz iyi olur. ssh icin anahtara gerek olmayabiliyor. direk olarak;
ssh kullanici@hostname
ile baglanti saglayinca anahtari indiriyor sisteme. sizin anahtar oluşturmaniza gerek yok diye biliyorum
ben sshi cok kullaniyorm hep bu şekilde.
cloud.google nasil bilmiyorm tabi
ssh ile nasıl erişmeye calisiyorsunuz?
ssh dosyasi nerden silindi?
kullanici dizininden mi?
sunucunun kullanici dizininde mi?
ssh calismiyorda olabilir veya portu degistirmis olabilirsinz?

benbba12

[mention=636582]@systmrrr[/mention]

Merhaba ben servere samba kurmak istedim beceremedim daha sonra grafiksel arayüzü kurmak istedim bu sefer oldu fakat sanırım bunlarla uğraşırken bozdum SSH ayarlarını.şöyle örnek vereyim ben bu diski klonluyorum sonra başka bir server yaratıp bu snapshotu diski ile kuruyorum.ve SSH e yine bağlanmıyor.fakat sıfırdan server oluşturunca sshe bağlana biliyorum.yani demek oluyor ki diskin içindeki bir dosyayı bozmusum.iste merak ettiğim benin bu diski sshe bağlanmadan görebilme ihtimalim var mi?veya nasıl sshe baglanirim.

sizin verdiğiniz komutu cloud shell üzerinden kullanıyorum ve sadece 22 port hatası veriyor.severin ip üzerinden sorguluyorum port açık gözükmüyor ama yeni bir server kurunca port açık gözüküyor.firewall da açık 22 portu

/home/your-username/.ssh sanırım bu dizin.

systmrrr

merhaba tekrar
kullanici dizinindeki dosyayi silmen bir şey ifade etmez
o silinse bile bağlanman lazim
kullanici dizinindeki .ssh dizini önemli değil
tekrar baglanabilirsin.
baska bir diske gectiginde hostname veya ip degisiyor olmasin.
net olarak belirtmedini goruyorum
sunucun degistiginde ip de degisiyor mu?
sunucuya herhangibir sekilde baglanabiliyor msn?
sifir disk kurup dosyalari tek tek taşimayi da deneyebilirsin
ilk baglanirken ne yazinca sorunsuz baglaniyorsun?
sunucu klonunu tasidiginda ne yaparak hata aliyorsun. onlari belirtirsen sevinirim.
kullanici adini ve hostunu gizleyerek atabilirsen daha net yardimci olmaya calisirim

benbba12

Merhaba,
baştan alayım.benim üzerinde çalışma yaptığım bir ubuntu serverim vardı.ayarlarını karıştırınca tekrar başlattım ve ssh'e bağlanmamaya başladı.

Bende o serverin disk snapshotunu aldım.ikinci bir server kururken o snapshotu kullanarak kurdum.ama yine ssh açılmadı.

Sonra ben sıfırdan server kurdum yeni hard disk felan.bu sefer bağlandı.
bende anladım ki o üzerinde çalışma yaptığım serverin hardiskinde bağlantı ayarlarını bozmuşum.

Ssh'e direk web üzerinden bağlanıyordum.SSH tuşu vardı.Putty felan kullanmadım.
Şuan Makine calışıyor ip adresi bu https://35.225.15.124/.tüm portlar kapalı gözüküyor
Sıfırdan kurduğum https://35.225.102.184/ ip adresi bu.22 portu açık.

systmrrr

anladım. ssh ile ulaşamadığın klonun;
sudo nano /etc/ssh/sshd_config
ayarlarını düzenlemiş olmalısın.
ssh ile ulaşamadığın kolununa ftp veya başka protokolle ulaşabiliyor musun?
eğer ulaşabiliyorsan, ben kendi ayarlarımı sana atayım, bi denemiş olursun.

benbba12

[mention=636599]@systmrrr[/mention]
evet şimdi bir tane server kurdum sonra ikinci bir harddisk ekledim o harddiskte clon ve şimdi dosyaları görebiliyorum ama işletim sistemi olarak başlatamıyorum.dosyaları düzelltikten sonra diskin bağlantısını kesip o diski yeni server kullanmak için kullanalacağım.

içindeki dosyalar bunlar
root@instance-1:/mnt/etc/ssh# ls -a
.  ..  .sshd_config.swp  ssh_config