Dosya Yöneticisi açılmıyor.

Başlatan ayk1550, 07 Şubat 2018 - 21:49:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ayk1550

dosya yöneticim hiçbir şekilde açılmıyor. masaüstündeki klasörlerime giremiyorum. terminalden açmayı denerdim ancak programın adını bilmediğimden deneyemedim.daha önce de oldu resetledim geçti.masaüstü de çalışmıyor.

systmrrr

komut satırını ctrl+alt+t  ile aç
daha sonra şunu yaz
nautilus
eğer hata alırsan bi foto atıver buraya

ayk1550

tamamdır. pc yi şu an tekrar açtığım için çalışıyor ama sorun olması durumunda eklerim. teşekkür ederim.

ayk1550

tekrardan aynı hatayı aldım. çıktısı şu

(nautilus:7747): GLib-GIO-CRITICAL **: g_dbus_interface_skeleton_unexport: assertion 'interface_->priv->connections != NULL' failed

(nautilus:7747): GLib-GIO-CRITICAL **: g_dbus_interface_skeleton_unexport: assertion 'interface_->priv->connections != NULL' failed
Uygulama kaydedilemedi: Zaman aşımı gerçekleşti

(nautilus:7747): Gtk-CRITICAL **: gtk_icon_theme_get_for_screen: assertion 'GDK_IS_SCREEN (screen)' failed

(nautilus:7747): GLib-GObject-WARNING **: invalid (NULL) pointer instance

(nautilus:7747): GLib-GObject-CRITICAL **: g_signal_connect_object: assertion 'G_TYPE_CHECK_INSTANCE (instance)' failed

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Şubat 2018 - 19:23:03

yine aynı hata ile karşılaştım.En azından bunun sebebini açıklayabilecek kimse yokmu?

[eklenti yönetici tarafından silindi]

ayk1550

Acaba forumda bu konu da yardım edebilecek kimse yok mu? Başka dosya yoneticisi kullanabilir miyim? Var mı tavsiye ettiğiniz?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Mart 2018 - 14:00:44

Acaba forumda bu konu da yardım edebilecek kimse yok mu? Başka dosya yoneticisi kullanabilir miyim? Var mı tavsiye ettiğiniz?

decent

Şu paketleri yükleyin:
sudo apt install thunar pcmanfm nautilus nemo inxi

Şu çıktıyı alalım:
inxi -F

Uç birimden şu komutlarla çalıştırıp hangisinin sorunu nedir görürüz.
thunar
nautilus
nemo
pcmanfm

ayk1550

dediklerinizi aynı sırayla yaptım ve şu hatayı verdi nautilus. Ben de dolphin dosya yöneticisini yükledim ama nasıl varsayılan dosya yönetcisi yapacağımı bulamadım.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

speakerXXL

Nautilus'u kaldırıp yeniden kurmayı önermişler bazı kaynaklarda, aşağıdaki komutla deneyebilirsiniz.

sudo apt-get --purge --reinstall install nautilus

Sorun bu şekilde çözülmezse aşağıdaki komutlar Nemo dosya yöneticisini kurmayı deneyebilirsiniz. Nemo GTK+ tabanlı geliştirilen bir uygulama olduğu için, QT ile geliştirilen bir uygulamaya göre daha sorunsuz olabilir. Ayrıca Dolphin masaüstü yönetmez, ama Nemo yönetebilir ve Unity ve Gnome Shell için daha uygundur, aşağıdaki komutlarla kurulan sürümü Cinnamon bağımlıklarından arındırılmıştır.

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/nemo3
sudo apt update
sudo apt install nemo

Aşağıdaki komutlarla Nemo varsayılan dosya yöneticisi yapılabilir.

gsettings set org.gnome.desktop.background show-desktop-icons false
xdg-mime default nemo.desktop inode/directory application/x-gnome-saved-search

Bunların ardından oturumu kapatıp yeniden açmayı deneyiniz.

Kaynak

ayk1550

nautilus u kaldırıp yeniden kurdum ama hata verdi yine o yüzden dediğinizi yaptım ve nemo yu kurdum teşekkürler yardımınız için  :)