Linux cloud server uzak masaüstü?

Başlatan mahvesm, 03 Şubat 2018 - 18:27:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mahvesm

Arkadaşlar internette onca aramalara rağmen kesin bir cevap bulamadım ve sizden bu konu hakkında aydınlatıcı cevaplar bekliyorum.
Olay şu,şuanda mevcut kullanmakta oldugum windows server 2012 ye uzak masaustu bağlantısı ile ulasıp,mevcut programlarımda çalışmalarımı yapıp kaydedip çıkıyorum.
Baktıgım zaman linux server fiyatlarının daha uygun olgunu gördüm.İstiyorum ki bu sefer linux server kiralayıp,wine yardımıyla programlarımı kurup,aynen uzak masaüstü bağlantısıyla çalısmalarıma devam edeyim.Fakat bir iki host firması bunun mumkun olmadıgını,linux serverlerin konsol yardımıyla kullanıldıgını,masaustu olayının olmadıgını soyledıler pekte bir doyurucu acıklama yapmadılar.
Linuxun windowstan asagı kalır bir yanı olmadıgını,uzak masaustu baglantısı gibi cokta zor olmayan bir durumun neden yapılamadığını gerçekten merak ediyorum?
Yani şu devirde tüm hostingler serverlar baba gibi linuxle çalısırken neden uzak masaüstü olayı olmuyor?
Programlarımın wine ile çalısıp çalısmamasıda problem değil.öğrenmek istediğim bu masaüstü bir şekilde yapılabilirmi?
Saygı ve sevgilerimle.

lnxdev

Yapabilirsin ama kendi sunucun olup yapmak istersen. Linux sunucuların amacı görsellik olmadığı için ve konsol yolu ile herşey halledilebildiğinden dolayı gerek duyulmuyor ssh ile herşey yapılandırıla biliyor. 

Bipolar_Disorder

Windows server da kullandıgın programlar nedir ?