Video izlerken donma, takılma sorunu.

Başlatan trk, 02 Şubat 2018 - 01:04:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

trk

Arkadaşlar merhaba. Daha önce benzer bi konu açıp sorunu çözmüştük. Ama o yöntemleri denesemde şuan bu sorun çözülmüyor yardımcı olabilir misiniz ? Video 480p çözünürlüğünün üstünde 720p 1080p video izlerken donma, takılma oluyor chrome da ve operada denedim aynı sorun her ikisindede var. 720p yada 1080p videoyu normal bilgisayardan açıp izleyebiliyorum sıkıntı yok sadece bu sorun tarayıcıda olmaktadır.

16.04 Lts 64 bit iştetim sistemi yüklü şuanda.

UNC

Player üzerinden sorun çıkarmıyorsa
Chrome > ayarlar > gelişmiş Kısmında bulunan:  Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı etkinleştir. ( etkinse kapatıp ) dene.

Tarayıcıda özellikle video izlerken yaşanan donmalar playerla birlikte arkada madencilik yapan yazılımlar yüzünden kaynaklanıyor. bunun önüne geçmek için MinerBlock veya muadili eklentiler kurulabilir.

trk

Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı etkinleştir seçeneği kapalı. Dediğiniz MinerBlock eklentisini kurdum ama sorun devam ediyor.

trk

.py

[mention=636559]@trk[/mention]Unc nin bahsettiğini yapdıysanız sorun halen çözülmediyse sorununuz tamemen internet hızınızla ilgilidir.

illedelinux

Ubuntu'nun 12.04 çok eski sürümü, alttaki bağlantıdan bir tane kurun ve güncelledikten sonra sürücüyü yükleyin.
http://releases.ubuntu.com/xenial/ 
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

trk

16.04.03 Lts 64 bit kullanıyorum. İnternet hızıylada ilgili bir sıkıntım yok.