Ynt: Çeviri olacak - Unicode ve .txt - dosya gönderme sıkıntıları - Çözüldü

Başlatan Sohicak, 31 Ocak 2018 - 19:39:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sohicak

Konu yanlış yerde ise lütfen taşıyın.

http://www.photoscape.org adlı siteye çeviri yapacağım(7 dil desteği var zaten)
***windows ve mac için program ama çok sevdiğim programdı hakkını vermek için yapacam bunu ve tabii ki cv'mi doldurmak için. (Linux içinde çıkarılması için zorlamayı düşünüyorum :) )

Çalışmayı Ubuntu 17.10 üzerinde yapacağım eğer sorularımın cevaplarını alabilirsem.

Sorunlarım
1- .txt uzantısında dosyaları almak istediklerini söylediler Ubuntu  bu uzantıyı destekliyor mu veya sorun yaratır mı bana?
2 - Unicode olarak istediler aşağıda verdiğim karakterleri koyup .txt formatında versem onlar ellerine aldığında farklı yada bozuk şeyler göreceklermidir ve Unicode üzerine  tavsiye varsa alabilirim.

ğ - \u011f
Ğ - \u011e
ı - \u0131
İ - \u0130
ö - \u00f6
Ö - \u00d6
ü - \u00fc
Ü - \u00dc
ş - \u015f
Ş - \u015e
ç - \u00e7
Ç - \u00c7

3 - Bütün işlemleri bitirdikten sonra gönderdiğimde gmail üzerinde linüx kullandığım için bi sorun olur mu?

Eğer bi çözüm yada bi cevap gelmez ise mecbur sanal makina kurup windows da yapacam işlemleri. Teşekkürler şimdiden.

UNC

Hazırladığın belgeyi:  Karakter kodlaması: unicode,  Statır kodlaması: windows olarak ayarladıktan sonra.
.txt formatında kaydedersen sorun çıkarmayacktır lakin kesin bir şey söylenemez,düzğün şekilde görüntülenmeyedebilir.
yazıları kopyala yapıştır yapmadan elle yazmaya özen göster .

unutmadan dosyaları arşivleyerek göndereceksen .zip olarak arşivlemen daha iyi olur.

Sohicak

Eyvallah dostum bende kimseden ses çıkmayınca kurcalayınca dediklerini bulmuştum ama iyi oldu sağlama verdin bana. Başka laptop'da windows var işlem bitince onda deniyecem nasıl gözüküyor diye.

Bu arada o kodları kullanmadan da oluyormuş dediğin şekilde. Olay çözülmüştür kardeşim sağol.