Ubuntu ile wifi sniffer

Başlatan dgknkmr, 26 Ocak 2018 - 19:25:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dgknkmr

Merhaba. Evde kullandığım modeme bağlı cihazların girdiği siteleri kontrol etmek istiyorum. Modem arayüzünden log kayıtlarını açtım ancak kayit alamiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bipolar_Disorder

Cihazlarin grdigi siteleri modem bile goremiyor. Sen pc den gormek istiyorsun.

dgknkmr

Network sniffer tarzında uygulamalar ile görülüyor. Modem girilen siteleri göremez demişssin ama router bunu destekliyorsa hangi siteye girdin proxy kullandın mı kullandıysan hangi ip arkasına sakladın v.s gösterebiliyor. İz yolu, ping kullanılan hizmet tarama v.s bir çok tarama ve kontrol gerçekleştirebiliyorsun. Sormak istediğim şey bunu ubuntu üzerinden uçbirim ile daha az uğraşarak yapabilir miyim?

Bipolar_Disorder

Dostum 1.000 dolarlik firewall cihazlari bile goremiyor.

Sadece girilen sitenim server adresini gosteriyor.

O dedigin sniffer olayini lamerler yapiyor ve hic merak etmedim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Ocak 2018 - 19:51:01

İp yi dagitan Dhcp server modem, sen client olarak nasil diger client lari goruceksin. İnternet servis protokollerinin bile calisma mantigini bildigini sanmiyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Ocak 2018 - 19:54:22

Su olur ama, modemi bridge moduna alip, bilgisayardan cevirmeli baglanti yapip wan ip adresini pc den alirsin. İkinci ethernet portu gerekiyor ama.

1. Portu wan gorevi olarak kullanicaksin
2. Portu ise lan.

Yani bilgisayari modem olarak kullanicaksin.
Adsl bilgisayarda sonlanicak.

Sonra squidproxy kurucksjn

Eve gidince yazicam bekle biraz. Metrobusteyimds

plazma

Sunucu kurup onun üstünden interneti dağıtırsanız olur istediğiniz, bu konuda biraz araştırma yapabilirsiniz detaylarına ulaşmak için. Kablosuz dinleme/koklama zaten konumuz dışı giri bölgeye kalıyor.