Menüde tr sorunu!

Başlatan cihaderi, 04 Ocak 2009 - 11:40:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cihaderi

S.A hayırlı sabahlar.
Bende Kubuntu kurulu.Gnome de üst barda applications Places System yazıyor.Bu kısımları türkçeleştiremedim.Diğer kısımlardan hemen hemen hepsi türkçe.Forumda bir  arkadaş systeem de dil languege support var oradan değiştirin demiş.Oysa ben bu ayar kısmı systemde gözükmediği için ayalarlama yapamdım.

Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkür ediyorum.

cihaderi

S.a
Yardımcı olacak birileri olursa memnun olurum.

3mr3

System > Administration > Language Support

Turkish kısmını seçip, Ardından Apply tuşuna basıyoruz. Ekrana Root hakkına sahip olmak için şifreyi yazıyoruz. Paketten indirme dosyası başlayacaktır.
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

Sypro

@cihaderi,
Yanlış anlamanızı istemem; fakat buradaki işleyişe dair ufak bir kaç hatırlatma yapmak istiyorum:
Öncelikle konu açtıktan sonra cevap gelmezse/gelmemişse konuya "yardım edecek yok mu?" "bilen kimse yok mu?" "ne biçim yer burası?" vs. gibi şeyler yazmamaya özen gösteriyoruz. Zira burası -her yerde yazdığı üzere- gönüllü bir proje. Bizler de 24 saat online olamıyoruz...
Bunu neden yazıyorum? Bu tarz yaklaşımlar hem hoş karşılanmıyor hem de insanların önyargı ile yaklaşmasına sebep oluyor. Siz de haklısınız aradan saatler geçmiş kimse bir şey yazmamış; fakat dediğim gibi, her zaman herkes burada olacak diye bir şart yok. Burada olduğu zaman diliminde herkes elinden geleni yapıyor -sizin de ileride yapacağınızı umduğumuz gibi.

Bir de kısaltmalar mevzusu var. Tşk, Slm, Nbr gibi kısaltmaları onlaylamadığımız gibi s.a ya da a.s gibileri de onaylamıyoruz. Yani, ya uzun uzadıya yazın:) ya da yazmayın.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.