Acer E1-531 Laptop ubuntu performansı.

Başlatan noedit, 25 Ocak 2018 - 20:54:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

noedit

Merhaba

şu linkteki cihaza sahibim : http://www.vatanbilgisayar.com/acer-es1-531-pentium-n3710-1-6ghz-4gb-ram-500gb-hdd-15-6-int-w10-notebook.html#urun-ozellikleri

sizce ubuntu 16.04 mü yoksa 17.10 mu kurmak daha mantıklıdır ve performansı nasıl olur
ayriyetten ekran kartı payaşımlı yani intelin kendisini kullanıyor ekran kartı kurulumu nasıl olacaktır sürücü penceresinde çıkarmı ekran sürücüsü çıkmazsa nasıl kurabilirim yada mevcut formattan sonra ekran kartı benim için hazır olur mu neler yapılmalı bu cihaza ubuntu kurduktan sonra ? teşekkürler şimdiden.
Diğer kişilerin özel hayatına saygı gösterin.
Büyük gücün büyük bir sorumluluk getirdiğini unutmayın.

Bipolar_Disorder

1.700 liraya Pentium islemcili laptop almam sahsen.
Hepsiburada gibi sitelere bak derim.

Hadi diyelim aldin. İslemci giris seviyesi.. O parayi kesinlikle haketmiyor.
Xfce veya lxde ile performansli olur.

Gnome veya uniry i unut derim.

noedit

bu fiyata almadım 800 tl e aldım ilk üretildiği zamanlar adamın biri tanıdık bilgisayarcıya bırakmış laptopu alışamadım kullanımına sende kalsın satarsın demiş abide bana haber etmişti kardeşime almıştık yani 3 - 4 sene önce 800 tl e almıştık ve tertemizdi çizik kırık yok ve biosa gömülü windows 8.1 keyli 10 kuruncada otomatik tanıyor fakat ben ubuntu kurmak istiyorum çok mu kasar pc i gnome ve unity ?
Diğer kişilerin özel hayatına saygı gösterin.
Büyük gücün büyük bir sorumluluk getirdiğini unutmayın.

Bipolar_Disorder

Benim o ayarda laptopum var. Unity ve gnome dan performans alamadim

Xfce ile canavar gibi calisiyor.

En az infel i3/ oneriyorum unity ve gnome icin.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Ocak 2018 - 21:40:46

İstersen xubuntu ile ubuntu yu test ama
Live cd den acip performansi anliyamazsin ama.
Usb dosyalari ram e yukledigi icin acilirken hizli calisiyor live cd den acinca.
Live in mantigida bu. Ram u e yukledigi icin, bilgisayar kapaninca bilgilerde ucuyor.
Sabit disk e kurman gerek.