Lubuntu 16.04 LTS Masa üstü görselleştirme

Başlatan mvp, 25 Ocak 2018 - 16:43:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mvp

Merhaba aranıza yeni katılıyorum, uzun zamandır win. ile yaşadığım sorunlardan dolayı linux kullanmaya başladım multimedya amaçlı kullandığım için hiç adaptasyon sorunu yaşamadım tam aksine eski bilgisayarım daha da hızlandı, ama bir sorunum var bu ortama çok yabancıyım bu sebeple masa üstü çok sade hiç özelleştirme yapamadım, millete bakıyorum sağda bir sürü sistem bilgileri oluyor alt kısımda dock vs bunlar nasıl kurulur ne ayarlar ile güzel bir ortam yapılır yardım edermisinz.
Sizden ricam xxx uygulamasını kur diyip bırakmayın çünkü hem kurma konusunda hemde gerisinde yardıma ihtiyacım var hatta görsel atıp bunu istersen şunu şunu yaz şunu yap derseniz çok minnettar kalırım. Teşekkürler.

Bipolar_Disorder

Bu benim masaüstü.

Xfce + dock + conky birde icon paketi var aslında pek birşey yok.

Böyle birşeymi istiyorsun

mvp

[mention=636033]@Bipolar_Disorder[/mention]
bunu lubuntuya nasıl uyarlarım ? dock için lubuntu yazılım merkezinden cairo dock kurdum ona da tema kurdum ama maus en alta inince tema gidiyor normal görünüm geliyor birde bu ikon paketinin adı vs nedir ?  conky yazılım merkezinde yok galiba nasıl kurulur ?

Bipolar_Disorder

Lubuntuda olabilir aslında.

Başlat panelini yukarı taşıyıp şeffaf yaparsın.
Altına dock u koyarsın.

ikon paketinin adı numix-circle

Benim kullandıgım dock, "plank" digerlerini pek sevemedim..

mvp

[mention=636041]@Bipolar_Disorder[/mention] Teşekkürler. Ben de bilmeyerek de olsa üste taşıyıp şefaf yapmıştım ama bilmeden yaptım bunu :D cairro dock benim de hoşuma gitmedi sildim onu plank yükleyim bakalım. İkon da güzel duruyor hemen onu kurayım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Ocak 2018 - 18:25:02

[mention=636041]@Bipolar_Disorder[/mention]

dostum bir de ben prt scr tuşuna basınca ekran görüntüsü alamıyorum ya acaba neden ? uygulama filan mı kurmak gerek ?