[Çözüldü] Open JDK yerine SUN JDK kullanmak istiyorum...

Başlatan pangea, 04 Ocak 2009 - 06:41:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pangea

Merhaba arkadaşlar.Ubuntu üzerinde Eclipse ile JAVA programlama yapıyorum. Benim bilgisayarda şu anda 2 tane JDK  var. Birisi Open JDK , diğeri ise SUN JDK. Ben default olarak Sun JDK'nin kullanilmasini istiyorum. Hatta Open JDK yı tamamen kaldırıp her zaman SUN JDK kullanmak istiyorum.

Örneğin apache-ant üzerinde bir build işlemi yapmak istediğim zaman terminalde şu şekilde bir hata ile karşılaşıyorum :

Unable to locate tools.jar. Expected to find it in /usr/lib/jvm/java-6-openjdk/lib/tools.jar. burada default olarak java-6-open jdk değil de sun jdk görülseydi böyle bir hata ile karşılaşmayacaktım.

Bu şekilde open-jdk yı pasifleştirip,mümkünse kaldırıp her zaman sun-jdk yı nasıl kullanabilirim acaba ? Yardımcı olabilirmisiniz ...

Şimdiden teşekkürler...

Felâsife

Sistemde bir kaç java varsa öntanımlı olanı değiştirebiliyorsunuz.
sudo update-alternatives --config java
İstediğiniz javada ki numarayı girin ve enter yapın, :)
sonrada bakın değişiklik olmuş mu?
java -version
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

esrama

Ben açık kaynaktan yana olduğum için OpenJDK yı kurmak istiyorum. Program ekle kaldırda Openjdk Runtime ve Webstart bulunuyor hangisni kurmam gerekiyor? 
Kurulumdan sonra OpenJDK yı varsayılan yapacağım, eğer zaman içinde sorun yaşamazsam sunjavayı kaldırmayı düşünüyorum...
Sun Java kodlarını açtı diyorlar fakat resmi sitesinden opensource diye birşey yazmıyor...

pangea

Felâsife

Rica ederim :)

@Esrama,
Openjdk'nın detaylarını bilemediğim için bir yorum yapamıyorum ama sistemde çoklu java olursa, yukarı da dediğim yöntemle aralarında geçiş yapabilirsiniz.
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

matafleur

Mono nun anlattıklarına alternatif olarak:

Eclipse içinde=>

window=>preferences=>java=>compiler

Sadece eclipse için değiştirmek istersen bu da işini görür sanırım.

:)

teksalih

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.