[Çözüldü] Xubuntu yüklü flash belleğe istediğim driverı nasıl eklerim?

Başlatan ZhanChi, 22 Ocak 2018 - 20:56:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ZhanChi

Selam, tablet bilgisayar sahibiyim, xubuntu 17.10 sürümünü yüklerken wifiı otomatik görüyor fakat xubuntu 16.04te wifiı görmüyor. Kurulumu, güncellemeleri indir seçeneğini seçmeden yaparsam da kurulum hata veriyor. Bunu ethernet kablosuyla internete bağlanarak çözmüşler fakat benim laptopta ethernet girişi yok. Telefondan usb ile internet vermeye çalıştım ama o da hata veriyor. Ethernet girişi olan bir bilgisayarda xubuntu flash belleğime wifi driverı eklersem sorun çözülür diye düşündüm ama nasıl yapacağımı bilmediğimden yardımınıza ihtiyacım var.

illedelinux

İndireceğin paketleri biliyorsan canlı oturumdan paketleri indirip, varsa diğer usbye veya diske atabilirsin, kurulumdan sonra o paketleri uçbirimden kurabilirsin.
Paketleri kurmak için paketleri home dizinine taşıyın, paketin olduğu dizinde uçbirimi açın ve alttaki komutları sırayla girin.
sudo dpkg -i PAKETİN-TAM-İSMİ 
sudo apt-get install -f
Her paket için uçbirimde aynı işlemi yapın.

GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

decent

sayz

Alıntı yapılan: ZhanChi - 22 Ocak 2018 - 20:56:40
Selam, tablet bilgisayar sahibiyim, xubuntu 17.10 sürümünü yüklerken wifiı otomatik görüyor fakat xubuntu 16.04te wifiı görmüyor. Kurulumu, güncellemeleri indir seçeneğini seçmeden yaparsam da kurulum hata veriyor. Bunu ethernet kablosuyla internete bağlanarak çözmüşler fakat benim laptopta ethernet girişi yok. Telefondan usb ile internet vermeye çalıştım ama o da hata veriyor. Ethernet girişi olan bir bilgisayarda xubuntu flash belleğime wifi driverı eklersem sorun çözülür diye düşündüm ama nasıl yapacağımı bilmediğimden yardımınıza ihtiyacım var.

Merhaba;

https://www.ostechnix.com/create-custom-ubuntu-live-cd-image/

bu adresten bakarak kendi iso dosyanızı oluşturabilirsiniz. en son güncellemeri yapıp, istediğiniz peketleri yükleyip sonra o iso ile sistemi kurabilirsiniz.

ZhanChi

[mention=635929]@sayz[/mention]

bu yöntem oldukça kolay görünüyor, size ve diğer cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.

decent

Merhaba @ZhanChi
Konu çözüldüyse ilk iletiyi düzenleyip [ÇÖZÜLDÜ] etiketi ekleyebilirsiniz.