xfce güç yöneticisi sistem uyku tipi

Başlatan dndd, 17 Ocak 2018 - 17:50:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dndd

merhaba eski bir bilgisayara lubuntu kurdum çok iyi çalışıyor ancak şöyle bir sorun var güç yöneticisinde sistem uyku tipi sadece sadece askıya al var ve bilgisayar kendi kendine bir süre sonra kapanmıyor ekran kapanıyor askıya alıyor sanırım bilgisayarın fanları çalışmaya devam ediyor iş yerinde bilgisayar ve eğer akşam ben kapatmazsam sabaha kadar böyle açık kalıyor
xfce güç yöneticisinde sistem uyku tipinde sadece askıya al var üzerine geldiğimde "hazırda bekletme işlemine izin verilmedi" yazıyor kapat diye bir seçenek zaten yok
ne yapmalıyım önerilerinizi bekliyorum
bu arada konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın nereye açacağımı bilemedim

dndd

Mint kurunca sdrunu çözdüm etc dizinindeki rc.local in içine shutdown -h 17.10 yazınca o saatte kapatıyor

dndd

Çare mint taymış meğer 18.3 kde kurdum kendi güç seçenekleri var lubuntu xfce yle uğraşmayın

illedelinux

Alıntı yapılan: dndd - 08 Şubat 2018 - 13:22:55
Çare mint taymış meğer 18.3 kde kurdum kendi güç seçenekleri var lubuntu xfce yle uğraşmayın

Dağıtımla veya oturumla alakası yok, bu işler herhangi bir aksaklıktan olur.
Kalıbın sorunlu inmesi, yanlış kurulum, yanlış ayarlama, doğru olmayan özelleştirme, eksik paket kurulumu, düzgün güncellememe, yanlış sürücü gibi bir çok etken vardır.
Bu yüzden dağıtım veya oturum değiştirme çözümmüş gibi zan edilir ama işin aslı öyle değil...
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...