Nvidia Quadro Sürücüsünü Yükleme

Başlatan tyko, 16 Ocak 2018 - 18:42:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tyko

Merhaba

Ubuntu 17.10 x64 sürümünü kullanıyorum. Ekran kartımın "NVIDIA Quadro K5100M" sürücüsünü nasıl yükleyebilirim?

Teşekkürler.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Ocak 2018 - 18:55:45

Not : Yazılım ve güncelleştirmeler bölümünde Ek Sürücüler sekmesinde ekran kartım gözüktü. Açık kaynak, Sahipli, (Sahipli ve Test Edildi) şeklinde 3 indirme mevcut. Sahipli ve Test Edildi olanı seçtim.
Bunun dışında sürekli terminal üzerinden kuruluyor. Neden en güncel sürüm için websitesinden kontrol edip oradan indirme-kurma işlemi yapmıyoruz?

tyko

Sürekli terminalden kurulumlar yapılıyor ona rağmen hatalar alınıyor diye bende normal indirmenin sağlıksız olduğunu düşünmüştüm.

tyko

[mention=635705]@lnxdev[/mention]

# cd yourdirectory
# sudo sh NVIDIA-Linux-x86_64-384.111.run

Yukarıdaki kodları klasör içinde uyguladım ve aşağıdaki çıktıları aldım. Sitesinden indirmiş olduğum ".run" dosyasını nasıl yükleyip-çalıştırabilirim?

ERROR: You appear to be running an X server; please exit X before           
         installing.  For further details, please see the section INSTALLING   
         THE NVIDIA DRIVER in the README available on the Linux driver         
         download page at www.nvidia.com.

ERROR: Installation has failed.  Please see the file
         '/var/log/nvidia-installer.log' for details.  You may find           
         suggestions on fixing installation problems in the README available   
         on the Linux driver download page at www.nvidia.com.

tyko

Alıntı yapılan: lnxdev - 18 Ocak 2018 - 15:12:41
Forum da hali hazırda bir rehber vardı -> https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=21050.0

Denedim fakat olmadı. Sanırım konu eski olduğu için bazı komutları çalıştırırken hatalar aldım.

"Yazılım ve Güncelleştirmeler / Ek sürücüler" kısmı dışında dışarıdan terminal kullanarak indirip kurabileceğim güvenilir Nvidia depoları var mı? O kanalı kullanarak en güncel sürümlere ulaşabilmek mümkün mü?

mendirec