Uydu alıcılar RS232

Başlatan .py, 13 Ocak 2018 - 17:17:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

.py

Elimde bir uydu alıcı var menü yü kendime göre düzenlemek istiyorum arka fon renkler şeffaflık v.s değiştirmek istiyorum alıcının ayar kısmı kısıtlı ne verirsek onu yersin kafasında yapılmış özgür bir kişilik olarak kısıtlanmak zoruma gidiyor:) özetle uydu alıcının yazılımını değiştirmek istiyorum yapmak istediğim şeyin mümkün olduğunu biliyorum ama nasıl olacağını bilmiyorum alıcının RS232 girişi var yani dışardan mudahaleye açık googledan hangi kelimeleri aratmayalıyım bu konuyla ilgili bir fikri yada deneyimi olan var mı?

bugra9

İçerisinde linux yüklü mü?

D@bbe

marka model yazsan belki daha çok cevap alırdın...

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

.py

Alıntı yapılan: D@bbe - 16 Ocak 2018 - 15:03:52
marka model yazsan belki daha çok cevap alırdın...

Kawai 6820 bir ilerleme kat edebildim uydu alıcılardaki yazılım bin formatıymış şimdi bin editör programı arıyorum. Bu arada konunun linux ile ilgisi yok Ubuntu harici konular kısmına konuyu açtım eğer konuya burdan devam ederek yanlış * bir şey yapıyorsam konu kilitlenebilir.

Bipolar_Disorder

bin dosyası assembly ile açılıp düzenlebilir.

Ama bu Herkezin harcı değildir.

Assembly dili biraz tersine mühendislik yapanların tercih ettiği bir dildir ve oldukça zordur

.py

Alıntı yapılan: Bipolar_Disorder - 21 Ocak 2018 - 18:30:27
bin dosyası assembly ile açılıp düzenlebilir.

Ama bu Herkezin harcı değildir.

Assembly dili biraz tersine mühendislik yapanların tercih ettiği bir dildir ve oldukça zordur

Assembly dili ile çok uğraşmıştım biaralar birçok kez öğrenmeye ara vermiştim ama her yeniden öğrenmeye başladığımdada sıfırdan başlıyordum akıl işi değil gibi gerçekten çok zor bir dil. Zaten şimdilik Uydu alıcısını kurcalamayıda erteledim.