"Windows yanına Lubuntu kurma"

Başlatan ilksumat, 05 Ocak 2018 - 16:31:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilksumat

Alıntı yapılan: ali159 - 14 Ocak 2018 - 18:57:41
Alıntı yapılan: ilksumat - 14 Ocak 2018 - 14:57:15
Dahilimi haricimi? Kusura bakmayın kafam zor alıyor sisteme hakim değilim. :-[
Eğer o alttaki kısıma takacaksın DAHİLİ almalısınız. (ki önerim o kısıma takıp dahili bir sürücü almanızdır. En iyi perofmansı böyle elde edersiniz :) )

Yol göstermeler için teşekkürler. Bunların sonuçlarını alıp burayada geçeceğim.

Tek soru daha, mesela şansım yaver gitti hiç dahili harici falan ihtiyaç olmadan yükledim lubuntuyu, yani ikisini birden yükledim. VE yahutda windows 10u sildim lubuntu yükledim diyelim. Tekrardan windows 10 ihtiyacım olursa tekrardan yükleyebilirmiyim? Çünkü bilgisayarın kendini windows yüklü almışdım onun için soruyorum.

Teşekkürler.

ali159

Alıntı yapılan: ilksumat - 18 Ocak 2018 - 16:03:16
Alıntı yapılan: ali159 - 14 Ocak 2018 - 18:57:41
Alıntı yapılan: ilksumat - 14 Ocak 2018 - 14:57:15
Dahilimi haricimi? Kusura bakmayın kafam zor alıyor sisteme hakim değilim. :-[
Eğer o alttaki kısıma takacaksın DAHİLİ almalısınız. (ki önerim o kısıma takıp dahili bir sürücü almanızdır. En iyi perofmansı böyle elde edersiniz :) )

Yol göstermeler için teşekkürler. Bunların sonuçlarını alıp burayada geçeceğim.

Tek soru daha, mesela şansım yaver gitti hiç dahili harici falan ihtiyaç olmadan yükledim lubuntuyu, yani ikisini birden yükledim. VE yahutda windows 10u sildim lubuntu yükledim diyelim. Tekrardan windows 10 ihtiyacım olursa tekrardan yükleyebilirmiyim? Çünkü bilgisayarın kendini windows yüklü almışdım onun için soruyorum.

Teşekkürler.

Bu işlemleri yaparken harddiskin içinde bir kaç gblık bir alan olur kurtarma bölümü adında. Bu bölüme zarar vermediğiniz sürece buradan Windows'u tekrar kurabilirsiniz. Fakat bu bölüm silinir veya içeriğine zarar gelirse Windows'u teakrar kurmanız çok zorlaşacak, aktivasyon işlemini yapmak ömrünüzü yiyecektir. Mesela benim de bilgisayarım Window 8.1 ile geldi. Yanına Linux kurdum sonra Linux'ü sürüp sadece Windows'a geçmek siteidğimde bu kurtarma bölümü gitmişti. Bir kaç kez uğraşsam da geri gelmedi sonra nalet olsun diyip vazgeçmek zorunda kaldım.