Ubuntuyu Windowsa Çevirmek ?

Başlatan ByFrankhestaine, 20 Ocak 2018 - 12:46:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ByFrankhestaine

Merhaba.Size Bir Sorun Anlatmak İstiyorum.İki veya Üç Gün Önce Bilgisayarım Açılmadı (siyah ekranda kaldı) ve Bende Elimde Olan Ubuntu Live USB ile Bilgisayarıma Ubuntu Kurdum.Fakat Ubuntu'ya Girdiğim Anda Hiçbirşey Yapamadım (kullanamadım) .Güncelleştirmeler Başarısız Oluyor,GParted Yüklenmiyor , USB'ye .iso Dosyasını Atamıyorum , Gibi vs. Sorunlar Oldu.

Şuan Windows Yüklemek İstiyorum.Fakat GParted İndiremediğim İçin EXT4 Dosya Sistemi NTFS'ye Dönüştüremiyorum.
Sonradan * bir şey Farkettim.Ubuntunun Eski Sürümü Kuruluymuş Bende.Yenisini İndireceğim Şimdi.Sorularıma Geçeyim:

1-)Ubuntu Kurulu Bilgisayarımda Windows Formatını Çalıştıramadım.Siyah Ekranda Kalıyor ve Format Dosyası Açılmıyor.Bu EXT4
den mi Kaynaklı , Yoksa Formatım mı Hatalı ? (Windows 10 ve .iso'yu Kendi Sitesinden İndirdim Microsofttan)

2-)Ubuntunun Yeni Versiyonunu Yüklediğim Zaman GParted İndircem ve 150 GB NTFS Olan Bir Disk Oluşturacağım.Acaba Öyle Olunca Format Atabilir miyim ?

Özet Geçiyim : GParted İle Ubuntu Yüklü Bilgisayara Windows Kurabilir miyim? 

mendirec

[mention=635811]@ByFrankhestaine[/mention] İndirdiğin Windows 10 kalıbına sağ tıkladıktan sonra Disk Kalıbı Bağlayıcı seçeneğini seç. Daha sonra bağlanan yerden bütün dosyaları USB bellek içine kopyala. Gparted ile USB belleğe boot bayrağı ekle ve başlangıcı USB bellekten yap.

ByFrankhestaine

@mendirec
USB Bellek İçine Kopyalamayı Yaptım Fakat Bilgisayarı USB 'den Başlatınca Siyah Ekran ve  Sol Üst Köşesinde Bir İmleç Yanıyor.
10 Dakika Bekledim Sonuç Alamadım.Kapattım.Ayrıca GParted İnmiyor Demiştim.Hata Veriyor.Neyse, Bence  Daha Fazla Uğraşmıyım.
Bilgisayarcıya HDD'yi Götürüp Low Level Format Attırırım.ilk Günkü Gibi Olur. Sonra Birde Temizinden Cmd Üzerinden Format Atarım.
Yanıt Verdiğin İçin Teşekkür Ederim.