[Çözüldü]Php'de git işlemleri Nasıl Yapılır? cannot open .git/FETCH_HEAD: hatası

Başlatan Bigchefstarys, 05 Ocak 2018 - 15:32:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bigchefstarys

Merhaba arkadaşlar,

Yazılımlarımda her zaman zipli yada manuel güncelleme yapıyordum ancak, bunun global olarak uygun olmadığını düşündüm ve vakit kaybının çok olduğunu gördüm. Yazılımlarımıda git üzerinde besliyorum.
php shell_exec komutu ile git pull işlemi yaptıramıyorum gelen hata şudur;
error: cannot open .git/FETCH_HEAD: Permission denied
Php dosyasındaki komut da şu şekilde
<?php
echo shell_exec("cd /var/www/html/exec");
echo 
exec('ls');
echo 
shell_exec("git pull origin master 2>&1");
?>

Yinede yukarıdaki hatayı veriyor baya bir araştırdım ama sonuç bulamıyorum SSH ayarlarını yaptım terminalden git pull yazınca şifresiz bilgisiz veriyi alıp gönderebiliyor ama php'de bu hata var yardım edermisiniz.

Teşekkürler
İnsanlaɾ benim dünyayı olduğu gibi kabul edebileceğimi söylüyoɾlaɾ. Saçmalık! Ben bu dünyayı kabul etmiyoɾum.
Richard Stallman

ekremsenturk

Alıntı Yaperror: cannot open .git/FETCH_HEAD: Permission denied
Burada sorunu belirtmiş "Yetkiye izin verilmiyor"

Bigchefstarys

Alıntı yapılan: ekremsenturk - 05 Ocak 2018 - 16:04:08
Alıntı Yaperror: cannot open .git/FETCH_HEAD: Permission denied
Burada sorunu belirtmiş "Yetkiye izin verilmiyor"
Bende bu duruma itiraz etmedim hocam zaten, Sorun orada ki hatanın çözümü, ne yazdığını bende biliyorum. Neden yetkiye izin vermiyor diyorum?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Ocak 2018 - 16:30:45

çözümünü evernote hesabımdan paylaşıyorum arkadaşlar.

https://www.evernote.com/shard/s410/sh/ab59664b-a536-4c0a-87fc-f88fe5e82bad/bcee96f1e7cc4cda8ed1b7e9b30203b4
İnsanlaɾ benim dünyayı olduğu gibi kabul edebileceğimi söylüyoɾlaɾ. Saçmalık! Ben bu dünyayı kabul etmiyoɾum.
Richard Stallman

bugra9

Çözümü paylaştığınız için teşekkürler.

Alıntı YapNeden yetkiye izin vermiyor diyorum?
Yerele çektiğiniz proje yüksek ihtimal herkese açık değil. Siz dosyaları anahtar/şifre ile kendi kullanıcınızdan yerele çektiniz ama bu dosyalara www-data kullanıcısı ile ulaşmaya çalışıyorsunuz. Dolayısıyla sistem izin vermiyor.

Çözüldü etiketi koyulduğu için başlığı kilitleyelim. Konuya yazmak isterseniz kilidi açma isteğinde bulunabilirsiniz.