Sublimetext3 ve python

Başlatan wqsu, 28 Aralık 2017 - 02:20:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wqsu

Merhabalar , w10 işletim sistemli bir bilgisayar da sublime text3 ve python3 sürümleri kurulu.

Python3 de bir komut ya da if-else işlemi yaptıgım da ekrana çıktı alamıyorum sublime text3 öylece sadece assagıda building ve yukarı da finish saniye gösteriyor.

Mesela ;
sayı= int(input("Sayı Giriniz"))

if sayı %2==0:
       print("Sayı Çift")
else :
       print("Sayı tek")

Bu ufacık kod satırından örnek veriyorum ıdle'de çalıştırdıgım da kendime dönüs alıyorum lakin sublime text3 de calıstırdıgım da hiçbir sonuc yok sadece building ve finish veriyor.

Tasarım olarak ve kullanım acısından sublime text3 çok daha iyi geliyor bana ama bir türlü alt tarafta run yapamıyorum. Ya da ayrı bir pencere de ne çalıştı ne çalışmadı göremiyorum.

Install package ; Python3 , Anaconda , Python3check gibi şeyleri de kurdum ama sorun hala devam ediyor ?

.py

input için özel bir ayar yapmanız gerekiyor mesela bende input ile yazılmış scriptleri F7 ile çalıştırıyorum Tools sekmesini tıklayın SublimeREpl isminde bir sekme varmı? eğer yüklü değilse resmi web sitesinden Repl sekmesini nasıl yükleyeceğinize bakın. bir sonraki adımda neler yapacağınızı size anlatıcam.

szgnblt

Build bölümüne python3.sublime-build isimli dosya kaydedeceksiniz.

{
    "cmd": ["/usr/bin/python3", "-u", "$file"],
    "file_regex": "^[ ]*File \"(...*?)\", line ([0-9]*)",
    "selector": "source.python"
}

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

szgnblt

Videoda 20:00 direk bakabilirsin

https://youtu.be/xFciV6Ew5r4

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi